«Real» jamoasi sobiq hujumchisi Anxel di Mariya 18 yoshli vatandoshi Franko Mastantuono «qirollar» safiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, umid qilamizki, Franko o‘z maqsadlariga erishadi. Yana bir argentinalik futbolchining yurtini munosib tarzda ifoda etishi, sovrinlar yutishi va o‘sishda davom etishi juda yaxshi bo‘lardi.
Uning ajoyib salohiyati bor, dedi di Mariya TNT Sports Argentina nashriga bergan intervyusida. «Real» jamoasi ushbu yozda 18 yoshli argentinalik futbolchini «River Pleyt» klubidan sotib oldi.
Shartnoma summasi 45 million yevroni tashkil etdi. Shuningdek, Mastantuono klub bilan 2031 yilgacha amalda bo‘lgan mehnat shartnomasini imzoladi.
Hozircha ispaniyalik gigant jamoada ushbu qanot himoyachisi debyut qilgani yo‘q. Uning jamoaga qo‘shilishi va maydondagi faoliyati futbol ixlosmandlari tomonidan katta qiziqish bilan kutilmoqda.

Ди Мария верит в будущее Мастантуоны в Реале
Бывший нападающий команды «Реал» Анхель ди Мария высказался о переходе 18-летнего соотечественника Франко Мастантуоно в ряды «королевских». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, надеемся, что Франко достигнет своих целей. Было бы очень хорошо, если бы ещё один аргентинский футболист достойно представлял свою страну, выигрывал трофеи и продолжал развиваться.
У него есть потрясающий потенциал, — сказал ди Мария в интервью изданию TNT Sports Argentina. Команда «Реал» этим летом приобрела 18-летнего аргентинца из клуба «Ривер Плейт».
Сумма контракта составила 45 миллионов евро. Также Мастантуоно подписал с клубом трудовой договор, действующий до 2031 года.
Пока что испанский гигант не дебютировал за эту команду в качестве флангового защитника. Его присоединение к команде и выступления на поле с большим интересом ожидают футбольные болельщики.