Milan Bari ustidan ishonchli g‘alaba qayd etdi
«Milan» joriy mavsumdagi Seriya A chempionatining boshlanishidan oldin sinov o‘yinini o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kubok bahsida «rossoneri» jamoasi «Bari»ni mag‘lub etdi. O‘yinning dastlabki daqiqalarida Rafael Leau to‘pni egallab, jarima maydonining chap burchagiga uzatdi.
Yussuf Fofana kuchli zarba bilan to‘pni darvozaga yo‘naltirdi, ammo darvozabon to‘pni burchak zarbasiga yo‘naltirdi. 14-daqiqada Fikayo Tomori o‘ng qanotdan markazga uzatma berdi.
Himoyachilar orasida chalkashlik yuzaga kelib, Leau bosh bilan to‘pni darvozaga yo‘naltirdi. Bu o‘yinda Milan jamoasi 1:0 hisobida oldinga chiqdi.
Keyingi hujumlarda Ruben Loftus-Chik markazdan tezlik bilan hujum uyushtirdi va Kristian Pulisichga uzatma berdi. Pulisich to‘pni darvozaga yo‘naltirdi, ammo to‘p darvoza ustuniga tegib, maydon tashqarisiga chiqib ketdi.
Fofana jarima maydonchasi radiusidan kuchli zarba berdi, ammo darvozabon to‘pni qaytardi. Giuseppe Sibilli uzoqdan kuchli zarba berdi, lekin darvozabon yana to‘pni burchak zarbasiga yo‘naltirdi.
O‘yinning 48-daqiqasida Pulisich va Santyago Ximenes tezkor hujum uyushtirib, Pulisich o‘ng qanotdan uzatmani darvozaga kiritdi va hisob 2:0 ga aylandi. Shundan so‘ng jamoalar tempni pasaytirdi.
Natijada, Milan jamoasi Italiya kubogining 1/16 final bosqichiga ishonchli tarzda yo‘l oldi. O‘yinda Milan jamoasi 2:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Jamoaning asosiy o‘yinchilari va zaxiradagi futbolchilari ham yaxshi harakat qildi. Bu g‘alaba Milan jamoasining mavsumdagi ishonchini oshirdi va ularni keyingi bosqichga olib chiqdi.

Милан одержал уверенную победу над Бари
«Милан» провёл товарищеский матч перед началом текущего сезона чемпионата Серии А. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В кубковом матче команда «россонери» одержала победу над «Бари». В первые минуты игры Рафаэль Леау завладел мячом и сделал передачу в левый угол штрафной площадки.
Юссуф Фофана мощным ударом направил мяч в ворота, но вратарь перевёл мяч на угловой. На 14-й минуте Фикайо Томори сделал передачу с правого фланга в центр.
Между защитниками возникла путаница, и Леау головой направил мяч в ворота. В этой игре команда Милана вышла вперёд со счётом 1:0.
В последующих атаках Рубен Лофтус-Чик быстро организовал атаку из центра и сделал передачу Кристиану Пулишичу. Пулишич направил мяч в ворота, но мяч коснулся штанги и вышел за пределы поля.
Фофана нанес сильный удар с радиуса штрафной, но вратарь отбил мяч. Джузеппе Сибилли пробил издали, но вратарь снова направил мяч на угловой.
На 48-й минуте Пулишич и Сантьяго Хименес организовали быструю атаку, и Пулишич с правого фланга сделал передачу в ворота, увеличив счёт до 2:0. После этого команды снизили темп.
В итоге команда Милана уверенно вышла в 1/16 финала Кубка Италии. В матче Милан одержал победу со счётом 2:0.
Основные игроки команды и запасные футболисты также хорошо проявили себя. Эта победа повысила уверенность команды Милана в сезоне и вывела их в следующий этап.