Fernandes: Arsenalga mag‘lubiyat sababi standart vaziyat
Manchester Yunayted jamoasi sardori Bruno Fernandes Londonning Arsenal jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda Manchester Yunayted minimal hisobda mag‘lub bo‘ldi. Ruben Amorim boshchiligidagi jamoa yangi mavsumning birinchi turida o‘z maydonida o‘ynadi va mag‘lub bo‘ldi.
Arsenal jamoasi yagona golni 13-daqiqada Rikardo Kalafiori yordamida kiritdi. Fernandesning so‘zlariga ko‘ra, ular o‘yinning boshida standart vaziyatdan gol o‘tkazib yuborgan, ammo keyin Arsenal aniq imkoniyatlar yaratmagan.
Manchester Yunayted esa ko‘p imkoniyatlarga ega bo‘lgan, biroq gol ura olmagan. Keyingi o‘yinlarda yanada faollik ko‘rsatish zarurligi ta’kidlandi.
Bugungi o‘yinda jamoa to‘pni yaxshi nazorat qilgan va o‘yinni boshqargan, ammo bu yetarli bo‘lmagan. O‘tgan mavsumda Manchester Yunayted chempionat jadvalida 15-o‘rinni egallagan bo‘lsa, Arsenal jamoasi ikkinchi o‘rinni band qilgan edi.

Фернандес: причина поражения Арсенала — стандартное положение
Капитан команды Манчестер Юнайтед Бруно Фернандеш дал интервью после матча против лондонского Арсенала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась минимальным поражением Манчестер Юнайтед. Команда под руководством Рубена Аморима сыграла первый тур нового сезона на своем поле и проиграла.
Арсенал забил единственный гол на 13-й минуте с помощью Рикардо Калафьори. По словам Фернандеша, они пропустили гол со стандартного положения в начале игры, но затем Арсенал не создавал явных моментов.
Манчестер Юнайтед имел много возможностей, но не смог забить. Было подчеркнуто, что в следующих матчах необходимо проявлять большую активность.
В сегодняшней игре команда хорошо контролировала мяч и управляла ходом игры, но этого оказалось недостаточно. В прошлом сезоне Манчестер Юнайтед занял 15-е место в чемпионате, тогда как Арсенал занял второе место.