Santos Neymarga qaramay Vasko oldida mag‘lub bo‘ldi
Braziliya Serie A chempionatining 20-turida "Santos" jiddiy mag‘lubiyatga uchradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular o‘z maydonida "Vasko da Gama" jamoasidan 0:6 hisobida yutqazishdi. Birinchi bo‘limda mezbonlar faqat bitta gol o‘tkazib yuborgan bo‘lsa, ikkinchi bo‘limda jamoa o‘z o‘yinini yo‘qotib, mehmonlarga 23 daqiqada besh bor gol urishga imkon berdi.
Filippe Koutinyo ushbu o‘yinda dubllik qayd etdi va bu uning joriy mavsumdagi birinchi gollari bo‘ldi. Neymar butun o‘yinni maydonda o‘tkazdi, ammo faqat sariq kartochka oldi.
Qiziqarli jihati shundaki, "Vasko da Gama" Serie A tarixidagi eng yirik g‘alabasini qo‘lga kiritdi. Hozirgi vaqtda "Santos" turnir jadvalida 21 ochko bilan 15-o‘rinda turibdi va bugungi raqibidan ikki ochko ko‘proq jamg‘argan.

Сантос проиграл Васко, несмотря на Неймара
В 20-м туре чемпионата Бразилии Серии А команда "Сантос" потерпела серьёзное поражение. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они на своём поле проиграли команде "Васко да Гама" со счётом 0:6. В первом тайме хозяева пропустили только один гол, а во втором тайме команда потеряла контроль над игрой и позволила гостям забить пять мячей за 23 минуты.
Филиппе Коутиньо оформил дубль в этой игре, и это были его первые голы в текущем сезоне. Неймар провёл весь матч на поле, но получил только жёлтую карточку.
Интересно, что "Васко да Гама" одержал крупнейшую победу в истории Серии А. В настоящее время "Сантос" занимает 15-е место в турнирной таблице с 21 очком, имея на два очка больше, чем сегодняшний соперник.