Grushevskiy Levnikovning hakamligini tanqid qildi
San’atkor Mixail Grushevskiy, poytaxt klubi CSKA tarafdori sifatida, o‘zining sevimli jamoasi va Moskva “Dinamo” o‘rtasidagi o‘yinga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mamlakat chempionati doirasidagi ushbu uchrashuvda “qizil-ko‘k” jamoasi 3:1 hisobida g‘alaba qozondi. Grushevskiy ta’kidlashicha, hisob 3:0 bo‘lgan paytda hakam Kirill Levnikovning birinchi xatosi yuz berdi.
U dastlab Leshuk tomonidan qo‘pol qoidabuzarlik bo‘lgan vaziyatda Krugovoyga simulyatsiya uchun sariq kartochka ko‘rsatdi. Alves yiqilganda ham Levnikov xato qildi.
Shuningdek, Grushevskiy Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa hisobni tenglashtira olmagani uchun xursandligini bildirdi, chunki bu holatda hakam ishidan norozi bo‘lganlar soni ancha ko‘paygan bo‘lardi. Chempionatning beshinchi turidan so‘ng CSKA 11 ochko bilan turnir jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda.

Грушевский критиковал судейство Левникова
Артист Михаил Грушевский, будучи болельщиком столичного клуба ЦСКА, высказался по поводу матча своей любимой команды и московского «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В рамках чемпионата страны в этой встрече команда «красно-синих» одержала победу со счётом 3:1. По словам Грушевского, первая ошибка судьи Кирилла Левникова произошла при счёте 3:0.
Сначала он показал жёлтую карточку Круговому за симуляцию в ситуации, где Лешук совершил грубое нарушение правил. Также Левников ошибся, когда Алвес упал.
Кроме того, Грушевский выразил радость, что команда под руководством Валерия Карпина не смогла сравнять счёт, так как в этом случае количество недовольных судейством значительно увеличилось бы. После пятого тура чемпионата ЦСКА с 11 очками занимает третье место в турнирной таблице.