Manchester Siti jamoasining darvozaboni Stefan Ortega yaqin orada klubni tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis futbolchisi Burnli klubidan sotib olingan Jeyms Traford kelganidan so‘ng sotuvga qo‘yildi. Hozircha 32 yoshli darvozabon o‘z faoliyatini qayerda davom ettirishi aniq emas.
Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiola shunday dedi: "Umid qilamanki, Ortenga oid masalani hal qilamiz. Stefan bizga chempionlikni sovg‘a qildi, ayniqsa Tottenhemga qarshi safardagi o‘yinda Sonning zarbasini to‘xtatganda.

Гвардиола: Ортега скоро покинет клуб
Вратарь команды Манчестер Сити Стефан Ортега может вскоре покинуть клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Немецкий футболист был выставлен на продажу после прихода Джеймса Трафорда, приобретённого у клуба Бернли. Пока не ясно, где 32-летний вратарь продолжит свою карьеру.
Главный тренер Манчестер Сити Хосеп Гвардиола сказал: "Надеюсь, мы решим вопрос с Ортегой. Стефан подарил нам чемпионство, особенно когда остановил удар Сона в гостевом матче против Тоттенхэма.
Нам повезло, потому что в команде есть очень хорошие вратари." Стефан Ортега выступает за Манчестер Сити с 2022 года. Эксперты Transfermarkt оценивают его стоимость в 8 миллионов евро.