Pulishich: Milan hozir skudetto haqida o‘ylamaydi
Futbolchi "Milan" jamoasidan Kristian Pulishich yangi mavsumdan kutayotganlarini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Massimiliano Allegrining rahbarligida "rossoneri" jamoasi Italiya Kubogi doirasidagi birinchi rasmiy o‘yinda "Bari"ni 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Pulishichning so‘zlariga ko‘ra, "Milan"ning asosiy maqsadi ikkinchi yulduzni qo‘lga kiritishdir.
Ammo hozirda skudetto haqida o‘ylash uchun vaqt emas. Muhimi — yaqinlashib kelayotgan o‘yinga to‘liq e’tibor qaratishdir.
Bu eng muhim vazifa hisoblanadi, deydi jurnalist Nikolo Skira. Kelasi shanba, 23 avgust kuni "Milan" o‘z maydonida Seriya A yangi mavsumining birinchi turida "Kremoneze" jamoasini qabul qiladi.
O‘tgan mavsumda "Milan" chempionatda faqat sakkizinchi o‘rinni egallagan edi. Jamoa yangi mavsumda yaxshiroq natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.

Пулишич: Милан сейчас не думает о скудетто
Футболист команды "Милан" Кристиан Пулишич рассказал о своих ожиданиях от нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Под руководством Массимилиано Аллегри команда "россонери" в первом официальном матче в рамках Кубка Италии одержала победу над "Бари" со счётом 2:0. По словам Пулишича, главная цель "Милана" — завоевать вторую звезду.
Однако сейчас не время думать о скудетто. Главное — полностью сосредоточиться на предстоящей игре.
Это самая важная задача, говорит журналист Николо Скира. В следующую субботу, 23 августа, "Милан" примет на своём поле команду "Кремонезе" в первом туре нового сезона Серии А.
В прошлом сезоне "Милан" занял лишь восьмое место в чемпионате. Команда стремится показать лучшие результаты в новом сезоне.