Xorvatiyalik tajribali yarimhimoyachi Luka Modrich “Milan” jamoasiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgacha uning yangi jamoa a’zolari tajribali futbolchini maqtashdan to‘xtamayapti. Ayniqsa, Modrichning kamtarligi ularni hayratda qoldirmoqda, bu haqda klubning boshqa yangi futbolchisi Samuele Ritchi fikr bildirdi.
Ritchi ta’kidlashicha, Modrich juda kamtar, hamma uning chempion ekanligini o‘ylardi, lekin u inson sifatida ochiq va hammaga yaqin. Umuman olganda, ochiqlik va professionallik hozirgi “Milan” jamoasining muhim xislatlari hisoblanadi.
Bu jihatlar Ritchini juda quvontiradi. Jamoa a’zolari tinimsiz va kamtarona ishlashadi.
Modrich ilgari ko‘p yillar davomida Madridning “Real” klubida o‘ynagan. Uning boy futbol tajribasi yangi jamoaga katta foyda keltirishi kutilmoqda.

Ритчи: Скромность Модрича удивила команду
Опытный хорватский полузащитник Лука Модрич присоединился к команде «Милан». Об этом сообщил Euro-football.ru.
До сих пор новые товарищи по команде не перестают хвалить опытного футболиста. Особенно их удивляет скромность Модрича, о чем высказался другой новый игрок клуба Самуэле Риччи.
Риччи отметил, что Модрич очень скромен, все думали, что он чемпион, но он как человек открыт и близок всем. В целом открытость и профессионализм являются важными качествами нынешней команды «Милан».
Эти качества очень радуют Риччи. Члены команды работают неустанно и скромно.
Ранее Модрич много лет играл в мадридском клубе «Реал». Ожидается, что его богатый футбольный опыт принесет большую пользу новой команде.