Kalafiori Arsenalning Man Yunayted ustidan g‘alabasini sharhladi
Londonning Arsenal jamoasi himoyachisi Rikkardo Kalafiori Manchester Yunaytedga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda g‘alaba qozonish haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Angliya Premer ligasining birinchi tur uchrashuvi 1:0 hisobida yakunlandi. Yagona golni Kalafiori o‘yinning 13-daqiqasida kiritdi.
Kalafiori Sky Sportsga bergan intervyusida mavsumni boshlash uchun bundan yaxshi variant yo‘qligini ta’kidladi. U Manchester shahrini omadli deb hisoblaydi, ammo o‘tgan yili Manchester Siti darvozasiga kiritgan goli undan ham yoqimliroq bo‘lganini aytdi.
Bugungi o‘yin esa unga katta quvonch bag‘ishlagan. Angliya chempionatining ikkinchi turida Arsenal o‘z maydonida Lids jamoasini qabul qiladi.
Uchrashuv 23 avgust kuni bo‘lib, Moskva vaqti bilan soat 19:30da boshlanadi. Bu o‘yinda ham jamoa muxlislari uchun yaxshi natija kutilyapti.

Цветная капуста прокомментировал победу Арсенала над Манчестер Юнайтед
Защитник лондонского Арсенала Риккардо Калафиори поделился своими мыслями о победе в матче против Манчестер Юнайтед. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Первый тур Английской Премьер-лиги завершился со счётом 1:0. Единственный гол забил Калафиори на 13-й минуте игры.
В интервью Sky Sports Калафиори подчеркнул, что нет лучшего варианта для начала сезона. Он считает Манчестер удачным городом, однако отметил, что гол, забитый в прошлом году в ворота Манчестер Сити, был для него ещё приятнее.
Сегодняшняя игра принесла ему большое удовольствие. Во втором туре чемпионата Англии Арсенал примет у себя дома команду Лидса.
Матч состоится 23 августа и начнётся в 19:30 по московскому времени. В этой игре также ожидается хороший результат для болельщиков команды.