Erik Bayi Real Oviedo bilan shartnoma imzolaydi
Sobiq "Manchester United" futbolchisi Erik Bayi "Real Oviedo" klubiga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur jurnalist Fabrizio Romano xabariga ko‘ra, La Liga yangi ishtirokchisi ivuariyalik futbolchi bilan kelishuvga erishdi. Dushanba kuni 31 yoshli markaziy himoyachi tibbiy ko‘rikdan o‘tadi.
Avvalroq Erik Bayi Saudiya klubi bilan og‘zaki kelishuvga erishgan bo‘lsa-da, u bu taklifni rad etdi. Futbolchi iyul oyida "Vilyarreal"dan erkin agentga aylandi.
Ispaniyaga kelishidan oldin u Turkiyaning "Beshiktosh" va Angliyaning "Manchester United" jamoalarida o‘ynagan. "Real Oviedo" 24 yillik tanaffusdan so‘ng La Ligaga qaytdi.
Jamoa mavsumning birinchi turida safarda "Vilyarreal"ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu yangi mavsumda "Real Oviedo" uchun yangi sahifa ochilmoqda va klub o‘z o‘yinini yanada yaxshilashga intilmoqda.

Эрик Бай подписывает контракт с Реал Овьедо
Бывший футболист "Манчестер Юнайтед" Эрик Байи близок к переходу в клуб "Реал Овьедо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации известного журналиста Фабрицио Романо, новый участник Ла Лиги достиг соглашения с ивуарийским футболистом. В понедельник 31-летний центральный защитник пройдет медицинское обследование.
Ранее Эрик Байи достиг устной договоренности с саудовским клубом, однако отклонил это предложение. Футболист в июле стал свободным агентом после ухода из "Вильярреала".
Перед приездом в Испанию он играл за турецкий "Бешикташ" и английский "Манчестер Юнайтед". "Реал Овьедо" вернулся в Ла Лигу после 24-летнего перерыва.
Команда в первом туре сезона проиграла в гостях "Вильярреалу" со счетом 0:2. Для "Реал Овьедо" начинается новая страница в этом сезоне, и клуб стремится улучшить свою игру.