Neymar Santosning yirik mag‘lubiyati uchun javob berdi
Santos jamoasi kapitanı Neymar Braziliya chempionatidagi 0:6 hisobidagi mag‘lubiyatdan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa o‘z maydonida Vasco da Gama jamoasiga yirik hisobda yutqazdi. Santos jamoasi qutqarish hududidan uzoqlashish imkoniyatiga ega edi, ammo raqibdan olti ta gol o‘tkazib yubordi.
Neymar butun o‘yinni maydonda o‘tkazdi va o‘yinning so‘ngida yig‘lab yubordi. Uning jamoadoshlari uni tinchlantirishga harakat qilishdi.
Neymarning so‘zlariga ko‘ra, ular bugungi o‘yinda juda yomon o‘ynadi va bu mag‘lubiyat jamoa uchun katta uyalish ekan. U hech qachon shunday yirik mag‘lubiyatni boshidan kechirmaganini ta’kidladi.
Bu hisob Neymarning professional faoliyatidagi eng katta mag‘lubiyat sifatida qayd etildi. Jamoa va futbolchi uchun bu voqea og‘ir saboq bo‘ldi.

Неймар ответил за крупное поражение Сантоша
Капитан команды Сантош Неймар высказался после поражения со счётом 0:6 в чемпионате Бразилии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда на своём поле крупно проиграла команде Васко да Гама. Сантош имел возможность оторваться от зоны вылета, но пропустил от соперника шесть голов.
Неймар провёл весь матч на поле и в конце игры расплакался. Его товарищи по команде пытались его успокоить.
По словам Неймара, они сегодня сыграли очень плохо, и это поражение — большой позор для команды. Он подчеркнул, что никогда не переживал такого крупного поражения.
Этот счёт зафиксирован как самое крупное поражение в профессиональной карьере Неймара. Для команды и футболиста это событие стало тяжёлым уроком.