Arshavin Spertsyan Angliyaga o‘tishi mumkin dedi
Sobiq Peterburgning "Zenit" jamoasi hujumchisi Andrey Arshavin "Krasnodar" yarimhimoyachisi Eduard Spertsyaning "Southampton" klubiga o‘tishi mumkinligi haqidagi ma’lumotga o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Arshavinning ta’kidlashicha, Angliyada futbol biroz murakkabroq, ammo Spertsyan o‘zining mahorati bilan ajralib turadi. U futbolchiga o‘z yo‘lini tanlash imkoniyatini berish kerakligini aytdi.
"Southampton" jamoasi yaxshi darajada bo‘lib, raqobatbardosh hisoblanadi, dedi Arshavin "Match TV" telekanalida. Eduard Spertsyan "Krasnodar" akademiyasida tarbiyalangan.
Uning amaldagi shartnomasi jamoa bilan kelasi yil yozda yakunlanadi. 25 yoshli futbolchining bozor qiymati taxminan 25 million yevroni tashkil etadi.
Ushbu ma’lumotlar futbolchining kelajakdagi faoliyati va transferi haqida aniq tasavvur beradi. Futbolchilar uchun bunday o‘zgarishlar odatiy hol bo‘lib, har bir o‘yinchi o‘zining eng yaxshi imkoniyatlarini qidiradi.

Аршавин сказал, что Сперцян может перейти в Англию
Бывший нападающий петербургского "Зенита" Андрей Аршавин высказался по поводу информации о возможном переходе полузащитника "Краснодара" Эдуарда Спертсяна в клуб "Саутгемптон". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Аршавина, футбол в Англии немного сложнее, но Спертсян выделяется своим мастерством. Он отметил, что футболисту нужно дать возможность выбрать свой путь.
"Команда "Саутгемптон" находится на хорошем уровне и считается конкурентоспособной", — сказал Аршавин в эфире телеканала "Матч ТВ". Эдуард Спертсян воспитан в академии "Краснодара".
Действующий контракт игрока с клубом истекает следующим летом. Рыночная стоимость 25-летнего футболиста составляет примерно 25 миллионов евро.
Эти данные дают ясное представление о будущем игрока и его трансфере. Для футболистов такие изменения — обычное дело, и каждый игрок ищет лучшие возможности для себя.