Spertsyan: Har o‘yinda kuch sarflash kerak
Krasnodar jamoasining yarim himoyachisi Eduard Spertsyan Rossiya Premyer Ligasi beshinchi tur doirasida Sochi jamoasiga qarshi uy o‘yinidan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Krasnodar jamoasi o‘z maydonida 5:1 hisobida g‘alaba qozondi. Spertsyanning so‘zlariga ko‘ra, har bir o‘yinda bor kuchini sarflash zarur.
U o‘z intervyusida har bir o‘yin murakkab kechishini, chempionat esa oldindan taxmin qilib bo‘lmaydiganligini ta’kidladi. Shuning uchun jamoada jangovar kayfiyat, intizom va qat’iyat bo‘lishi muhim ekanligini aytdi.
Murad Musayev boshchiligidagi Krasnodar jamoasi kechagi g‘alabadan so‘ng 12 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa yetakchi Lokomotivdan atigi bitta ochko ortda qolmoqda.
Bu esa mavsum oxirigacha kuchli raqobat bo‘lishidan darak beradi. Jamoa oldida yana ko‘plab muhim o‘yinlar bor, shuning uchun har bir bahsda maksimal natija ko‘rsatish zarur.

Spertsyan: В каждой игре нужно прилагать усилия
Полузащитник команды «Краснодар» Эдуард Спертсян высказался после домашнего матча пятого тура Российской Премьер-Лиги против «Сочи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Краснодар» одержала победу на своём поле со счётом 5:1. По словам Спертсяна, в каждой игре необходимо выкладываться на полную.
В своём интервью он подчеркнул, что каждый матч проходит сложно, а чемпионат непредсказуем. Поэтому в команде важно иметь боевой настрой, дисциплину и решимость.
Команда «Краснодар» под руководством Мурада Мусаева после вчерашней победы набрала 12 очков и занимает второе место в турнирной таблице. Команда отстаёт от лидера «Локомотива» всего на одно очко.
Это говорит о том, что до конца сезона будет серьёзная конкуренция. Впереди у команды ещё много важных матчей, поэтому в каждом поединке необходимо показывать максимальный результат.