Poytaxtning «Dinamo» jamoasi bosh direktori Pavel Pivovarov jamoaning himoyadagi muvaffaqiyatsiz o‘yinini sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi ikki o‘yinda «oq-ko‘k» jamoa yetti ta gol o‘tkazib yubordi. Bu ko‘rsatkich jamoa uchun qoniqarsiz hisoblanadi.
Eng muhimi, ushbu gollarning ko‘pchiligi futbolchilarning o‘z xatolari tufayli yuzaga kelgan. Bu holat jamoaning himoya chizig‘ida jiddiy muammolar borligini ko‘rsatadi.
So‘nggi Rossiya chempionati o‘yinida «Dinamo» o‘z maydonida Moskva CSKA jamoasiga 1:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Beshta o‘yin o‘tkazganidan so‘ng, Valeriy Karpinning shogirdlari besh ochko to‘plab, turnir jadvalida faqat 12-o‘rinni egallab turibdi.
Jamoaning natijalari va himoyadagi zaifligi murabbiylar va futbolchilar uchun jiddiy signal bo‘lib xizmat qilmoqda. Keyingi o‘yinlarda jamoaning o‘yini yaxshilanishi zarur.

Пивоваров: Защита Динамо остается в серьезной проблеме
Генеральный директор столичной команды «Динамо» Павел Пивоваров прокомментировал неудачную игру команды в защите. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последних двух матчах команда «бело-голубых» пропустила семь голов. Этот показатель считается неудовлетворительным для команды.
Самое главное, что большинство этих голов возникли из-за ошибок самих игроков. Эта ситуация показывает, что в оборонительной линии команды существуют серьёзные проблемы.
В последнем матче чемпионата России «Динамо» на своём поле проиграло московскому ЦСКА со счётом 1:3. Проведя пять игр, подопечные Валерия Карпина набрали пять очков и занимают лишь 12-е место в турнирной таблице.
Результаты команды и слабость в обороне служат серьёзным сигналом для тренеров и игроков. В следующих матчах необходимо улучшить игру команды.