Dinamo darvozaboniga intizomiy jazo qo‘llanilishi mumkin
Moskva «Dinamo» jamoasi darvozaboni Andrey Lunyovni intizomiy jazoga tortishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda poytaxt klubi bosh direktori Pavel Pivovarov ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, vaziyat chuqur o‘rganiladi, videotasvirlar ko‘rib chiqiladi va Andrey bilan suhbat o‘tkaziladi.
Agar intizomiy choralar ko‘rish uchun asoslar mavjud bo‘lsa, ular qo‘llaniladi. Televizion efir davomida Lunyovning lab ostiga, taxminan, chaynash uchun mo‘ljallangan tamaki qo‘yganligi ko‘rsatilgan.
Bu holat jamoa rahbariyati tomonidan alohida e’tiborga olinmoqda. Eslatib o‘tamiz, Moskva derbisi doirasida o‘tkazilgan o‘yinda «Dinamo» jamoasi Valeriy Karpinning shogirdlari hisobiga 1:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Ushbu voqea jamoaning mavsumdagi natijalariga ta’sir qilishi mumkin. Klub rahbariyati vaziyatni to‘liq aniqlab, zarur choralarni ko‘rishga tayyorligini bildirgan.

Динамо вратарь может быть подвергнут дисциплинарному наказанию
Вратарь московского «Динамо» Андрей Лунёв может быть подвергнут дисциплинарному наказанию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил генеральный директор столичного клуба Павел Пивоваров. По его словам, ситуация будет тщательно изучена, видеозаписи просмотрены, и с Андреем проведут беседу.
Если будут основания для применения дисциплинарных мер, они будут применены. В телевизионном эфире было показано, что Лунёв положил под губу, предположительно, табак для жевания.
Этот инцидент привлек особое внимание руководства команды. Напомним, что в матче в рамках московского дерби команда «Динамо» проиграла подопечным Валерия Карпина со счётом 1:3.
Это событие может повлиять на результаты команды в сезоне. Руководство клуба заявило о готовности полностью разобраться в ситуации и принять необходимые меры.