Rossiya Premer Ligasi beshinchi turida CSKA jamoasi safarda Dinamo jamoasini 3:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu natija haqida futbol eksperti Vladimir Granat o‘z fikrlarini bildirdi. Uning ta’kidlashicha, hozirda CSKA va Dinamo jamoalarining individual xatolari va imkoniyatlarni amalga oshirish darajalari turlicha.
CSKA futbolchilari kamroq xato qilmoqda va o‘z imkoniyatlarini yaxshiroq ishlatmoqda. Shu sababli ular g‘alabaga erishdi, deya ekspert fikrini «Chempionat» nashri keltirdi.
Hozirgi vaqtda CSKA jamoasi Rossiya chempionatining besh turida 11 ochko to‘plagan. Fabio Chelestini boshchiligidagi jamoa musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda.
Ular yetakchi Lokomotiv jamoasidan ikki ochko kam to‘plagan. Dinamo esa besh ochko bilan 12-o‘rinda joylashgan.
Umuman olganda, CSKA jamoasi joriy mavsumda yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda va yuqori pog‘onalarni egallashga intilmoqda. Dinamo esa hozircha o‘z o‘yinini yaxshilashga harakat qilmoqda.

Гранат: Динамо создает меньше возможностей, чем ЦСКА
В пятом туре Российской Премьер-Лиги команда ЦСКА на выезде обыграла Динамо со счетом 3:1. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Футбольный эксперт Владимир Гранат высказал свое мнение по поводу этого результата. По его словам, в настоящее время у команд ЦСКА и Динамо различаются индивидуальные ошибки и уровень реализации возможностей.
Игроки ЦСКА совершают меньше ошибок и лучше используют свои шансы. Поэтому они и одержали победу, — приводит мнение эксперта издание «Чемпионат».
В настоящее время команда ЦСКА набрала 11 очков в пяти турах чемпионата России. Команда под руководством Фабио Челестини занимает третье место в турнирной таблице.
Они отстают от лидирующего Локомотива на два очка. Динамо же расположилось на 12-м месте с пятью очками.
В целом команда ЦСКА демонстрирует хорошие результаты в текущем сезоне и стремится занять высокие позиции. Динамо же пока пытается улучшить свою игру.