Gazzaev Akinfeevning Dinamo bilan o‘yinini yuqori baholadi
Sobiq poytaxt CSKA jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Gazzaev Rossiya chempionatining beshinchi turida «Dinamo» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda CSKA darvozaboni Igor Akinfeevning o‘yinini sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda «armiyachilar» mehmondagi o‘yinda 3:1 hisobida g‘alaba qozondi. Gazzaevning so‘zlariga ko‘ra, Akinfeev navbatdagi ajoyib o‘yinni namoyish etdi.
U yillar o‘tishi bilan yanada kuchayib, yosharganini ta’kidladi. Darvozabon o‘yinni aniq, ishonchli va sovuqqonlik bilan boshqardi.
Igor nafaqat himoyani tashkil etdi, balki hujumlarni ham boshlashda faol bo‘ldi va chiziqda mukammal harakat qildi. Joriy mavsumda Rossiya Premer-ligasida 39 yoshli Akinfeev beshta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol o‘tkazib yubordi.
Hozirgi vaqtda «armiyachilar» mamlakat chempionatining turnir jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda. Bu natija jamoaning kuchli o‘yinini ko‘rsatadi va kelajakda yanada muvaffaqiyatlarga erishishiga umid uyg‘otadi.

Газзаев высоко оценил игру Акинфеева с Динамо
Бывший главный тренер столичного ЦСКА Валерий Газзаев прокомментировал игру вратаря ЦСКА Игоря Акинфеева в матче пятого тура чемпионата России против команды «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась победой «армейцев» на выезде со счётом 3:1. По словам Газзаева, Акинфеев продемонстрировал очередную великолепную игру.
Он отметил, что с годами вратарь стал только сильнее и моложе. Вратарь руководил игрой точно, уверенно и хладнокровно.
Игорь не только организовывал защиту, но и активно участвовал в начале атак, прекрасно действовал на линии. В текущем сезоне Российской Премьер-лиги 39-летний Акинфеев провёл пять матчей, пропустив четыре гола.
В настоящее время «армейцы» занимают третье место в турнирной таблице чемпионата страны. Этот результат свидетельствует о сильной игре команды и вселяет надежду на дальнейшие успехи в будущем.