Ignatyev: Lokomotiv yaxshi va dinamik futbol o‘ynaydi
Rossiyalik taniqli mutaxassis Boris Ignatyev poytaxtning Lokomotiv jamoasining joriy mavsum boshidagi o‘yin darajasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Lokomotiv yaxshi va dinamik futbol namoyish etmoqda, jamoada ko‘plab yangi g‘oyalar mavjud. Murabbiy barcha elementlarni muvaffaqiyatli uyg‘unlashtira olgan va futbolchilar asosiy talablarni bajarishga qodir.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, bu o‘zgarishlar jamoaning o‘yinini sezilarli darajada yaxshilagan. Rossiya chempionatining beshinchi turida Lokomotiv mavsumdagi birinchi ochkolarini yo‘qotdi.
Mixail Galaktionov boshchiligidagi jamoa safarda Kaliningradning Baltika jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Hozirgi kunda Moskva klubi 13 ochko bilan RPL turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda.
Bu natijalar Lokomotivning kuchli raqobatbardosh jamoa ekanligini ko‘rsatadi va kelgusida yanada muvaffaqiyatli o‘yinlarni kutish mumkinligini bildiradi.

Игнатьев: Локомотив играет хорошо и динамично
Известный российский специалист Борис Игнатьев высказал мнение о уровне игры московской команды «Локомотив» в начале текущего сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Локомотив» демонстрирует хороший и динамичный футбол, в команде много новых идей. Тренер успешно сумел объединить все элементы, а игроки способны выполнять основные требования.
По словам специалиста, эти изменения значительно улучшили игру команды. В пятом туре чемпионата России «Локомотив» потерял первые очки в сезоне.
Команда под руководством Михаила Галактионова сыграла в гостях с калининградской «Балтикой» вничью 1:1. В настоящее время московский клуб с 13 очками занимает первое место в турнирной таблице РПЛ.
Эти результаты показывают, что «Локомотив» является сильной конкурентоспособной командой, и в будущем можно ожидать ещё более успешных игр.