Adamov Spartakga qarshi o‘yini haqida fikr bildirdi
Peterburgning "Zenit" jamoasi darvozaboni Denis Adamov Rossiya chempionatining beshinchi turida Moskva "Spartak" jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi ishtiroki haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining o‘yinini baholarkan, ikki xil tuyg‘u borligini ta’kidladi. Adamov o‘yinni yaxshi o‘tkazganini aytgan bo‘lsa-da, natija jamoa istagandek bo‘lmaganini tan oldi.
Ushbu o‘yin Moskvaning "Lukoyl Arena" stadionida bo‘lib o‘tdi va "Spartak" bilan "Zenit" jamoalari 2:2 hisobida durang o‘ynadi. Hozirgi vaqtda Dejan Stankovich boshchiligidagi "Spartak" jamoasi Premyer-liga turnir jadvalida 13-o‘rinda, Sergey Semak boshqaruvidagi "Zenit" esa 9-o‘rinda joylashgan.
Ushbu o‘yin jamoalar o‘rtasidagi muhim bellashuv sifatida e’tirof etilmoqda va har ikki jamoa ham keyingi o‘yinlarda natijani yaxshilashga intilmoqda.

Адамов высказался о матче против Спартака
Вратарь петербургского "Зенита" Денис Адамов поделился мнением о своем участии в матче пятого тура чемпионата России против московского "Спартака". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Оценивая свою игру, он отметил наличие двух разных чувств. Адамов сказал, что сыграл хорошо, но признал, что результат не оправдал ожиданий команды.
Матч прошел на стадионе "Лукойл Арена" в Москве и завершился вничью 2:2 между "Спартаком" и "Зенитом". В настоящее время команда "Спартак" под руководством Деяна Станковича занимает 13-е место в турнирной таблице Премьер-лиги, а "Зенит" под управлением Сергея Семака — 9-е.
Этот матч признается важным противостоянием между командами, и обе стремятся улучшить результаты в следующих играх.