Moskva CSKA jamoasining qanot himoyachisi Moyzes jurnalistlar bilan suhbatda faoliyati davomida uchratgan eng qiyin raqibini nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, eng kuchli raqib – Malcomdir. Moyzes Malcomni juda yaxshi o‘yinchi sifatida baholadi va o‘sha paytda “Zenit” jamoasida ko‘plab kuchli futbolchilar bo‘lganini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, Malcom Sankt-Peterburg jamoasida to‘rt yil davomida o‘ynagan. Hozirda u Saudiya Arabistonining “Al-Hilol” klubida hujumchi sifatida faoliyat yuritmoqda.
28 yoshli braziliyalik futbolchi bilan tuzilgan shartnoma 2027 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi. Uning bozor qiymati taxminan 22 million yevroni tashkil etadi.
Bu ma’lumotlar futbol ixlosmandlari uchun qiziqarli bo‘lib, malakali o‘yinchilarning faoliyati va jamoalardagi o‘zgarishlarga oid tushuncha beradi. Moyzesning fikricha, kuchli raqib bilan o‘ynash futbolchining o‘zini yanada rivojlantirishiga yordam beradi.

Моисей назвал своего самого сложного соперника
Защитник московского ЦСКА Мойзес в беседе с журналистами назвал самого сложного соперника, с которым сталкивался за время своей карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, самым сильным соперником является Малком. Мойзес высоко оценил Малкома как очень хорошего игрока и отметил, что в то время в команде «Зенит» было много сильных футболистов.
Напомним, что Малком играл за петербургскую команду в течение четырёх лет. В настоящее время он выступает в саудовском клубе «Аль-Хилал» на позиции нападающего.
Контракт 28-летнего бразильского футболиста действует до конца июня 2027 года. Его рыночная стоимость составляет примерно 22 миллиона евро.
Эти данные представляют интерес для футбольных болельщиков, давая представление о деятельности квалифицированных игроков и изменениях в командах. По мнению Мойзеса, игра с сильным соперником помогает футболисту развиваться дальше.