Santos haydaldi, Dyogtev beshta gol o‘tkazdi, Dinamo mag‘lub bo‘ldi
Beshinchi turdagi Rossiya Premyer Ligasi o‘yinlarida ko‘plab xatolar kuzatildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Evro-Futbol.Ru» tarmoq nashri so‘nggi dam olish kunlaridagi asosiy yomon o‘yin ko‘rsatgan futbolchilarni ajratib ko‘rsatishga qaror qildi. Douglas Santos, «Spartak» va «Zenit» o‘rtasidagi o‘yinda (2:2) uzoq yillar davomida jamoa sardori bo‘lgan va doimiy ishonchliligi bilan ajralib turgan futbolchi, bu safar o‘yinda muvaffaqiyatsizlikka uchradi.
Oxirgi bir yil ichida uning o‘yini sezilarli darajada pasaygani sababli «Zenit» yosh futbolchi Veyguni uning o‘rniga olib kelgan. Santos «Spartak»ga qarshi o‘yinda 51 daqiqa maydonda bo‘ldi va keyin maydondan haydaldi.
U maydon vaqtida ikki marta pozitsiyasini yo‘qotdi, birorta havodagi kurashni yuta olmadi, o‘n marta to‘pni yo‘qotdi va ikki marta qoidani buzdi. Sofascore bahosida uning o‘yini 4,7 ballga baholandi, bu o‘yindagi eng past ko‘rsatkich edi.
Aleksandr Dyogtev, «Krasnodar» va «Sochi» o‘rtasidagi o‘yinda (5:1) darvozabon sifatida jiddiy muvaffaqiyatsizlikka uchradi. U beshta golning to‘rtasida ayblandi, chunki ikki marta to‘pni o‘z burchagiga yo‘lladi va ikki marta pozitsiyasini noto‘g‘ri tanladi.
Natijada, u jamoani birinchi va to‘rtinchi gollar paytida qutqara olmadi. Stefan Lonchar, «Akron» va «Orenburg» o‘rtasidagi o‘yinda (1:2) jamoasining yagona gol muallifi bo‘lsa-da, o‘z darvozasiga kiritgan avtogol tufayli o‘yinning natijasi salbiy tomonga o‘zgardi.
Bu avtogol oddiy riko‘yet emas, chunki Lonchar to‘pni aniq o‘z jamoasi darvozasiga yo‘naltirdi. Balki u darvozalarni adashtirgan bo‘lishi mumkin.
Danil Glebov, «Dinamo» va CSKA o‘rtasidagi derbida (1:3) murabbiyining umidlarini oqlay olmadi. Birinchi bo‘limda «Dinamo» markaz maydonni to‘liq boy berdi va tanaffusga uch gol farqi bilan ketdi.
Glebov raqib bilan kurashishdan qochdi, u bir gol paytida raqib futbolchilarni qo‘yib yubordi va Matveyga yordam bermadi. Shuningdek, u to‘pni to‘qqiz marta yo‘qotdi.
Maksim Osipenko, «Dinamo» va CSKA o‘rtasidagi o‘yinda (1:3) jamoaning muvaffaqiyatsizligiga sababchi bo‘ldi. «Dinamo» bosh murabbiyi Valeriy Karpinning aytishicha, o‘yinning dastlabki 15 daqiqasida faqat ularning jamoasi maydonda edi, ammo Osipenko tomonidan Bitteloga berilgan noqulay uzatma barcha rejalarni buzdi.
Bittelo keyingi pasda xato qildi va bu Alvesning goliga olib keldi. Osipenko keyinchalik ham bir necha bor sheriklariga yordam bermadi va oldinga qiziqarli harakatlar qilolmadi.

Сантос разгромлен, Дюгтев пропустил пять голов, Динамо проиграло
В матчах пятого тура Российской Премьер-Лиги было зафиксировано множество ошибок. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сетевое издание «Евро-Футбол.Ру» решило выделить игроков, показавших худшую игру в последние выходные. Дуглас Сантос, футболист, который долгие годы был капитаном команды и отличался стабильностью в матче «Спартак» — «Зенит» (2:2), на этот раз потерпел неудачу.
Из-за заметного снижения его игры за последний год «Зенит» привёл молодого игрока Вейгуни на его место. Сантос провёл на поле 51 минуту в матче против «Спартака» и был удалён.
За время игры он дважды потерял позицию, ни в одном воздушном единоборстве не выиграл, десять раз потерял мяч и дважды нарушил правила. По оценке Sofascore его игра была оценена в 4,7 балла, что стало худшим показателем в матче.
Александр Дёгтев серьёзно провалился в роли вратаря в матче «Краснодар» — «Сочи» (5:1). Он виноват в четырёх из пяти пропущенных голов, так как дважды отправил мяч в свои ворота и дважды неправильно выбрал позицию.
В результате он не смог спасти команду при первом и четвёртом голах. Стефан Лончар, несмотря на то, что забил единственный гол своей команды в матче «Акрон» — «Оренбург» (1:2), из-за автогола изменил исход игры в негативную сторону.
Этот автогол — не просто рикошет, так как Лончар точно направил мяч в ворота своей команды. Возможно, он перепутал ворота.
Данил Глебов не оправдал надежд тренера в дерби «Динамо» — ЦСКА (1:3). В первом тайме «Динамо» полностью уступило центр поля и ушло на перерыв с разницей в три гола.
Глебов избегал борьбы с соперником, в одном из эпизодов позволил соперникам пройти и не помог Матвею. Также он девять раз потерял мяч.
Максим Осипенко стал причиной неудачи «Динамо» в матче с ЦСКА (1:3). По словам главного тренера «Динамо» Валерия Карпина, первые 15 минут на поле была только их команда, но неудобная передача Осипенко на Бителло нарушила все планы.
Бителло допустил ошибку в следующем пасе, что привело к голу Алвеша. Осипенко позже несколько раз не помогал партнёрам и не проявлял активности в атаке.