Grozniyning «Ahmat» jamoasining sobiq murabbiyi Sergey Tashuev Rossiya Premyer ligasining joriy mavsumida Kaliningradning «Baltika» jamoasi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, «Baltika»da yaxshi ijrochilar mavjud, biroq jamoa hali Premyer ligaga to‘liq moslashmagan. Shu sababli darvozaga nisbatan yaqin masofalardan zarbalar aniq amalga oshmayapti.
Rossiya Premyer ligasining beshinchi turida «Baltika» o‘z maydonida Moskva «Lokomotiv» jamoasini qabul qildi va o‘yin 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Beshta o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng, Andrey Talalaev boshchiligidagi jamoa 9 ochko bilan turnir jadvalida beshinchi o‘rinda turibdi.

Ташуев: Балтика еще не адаптировалась к Премьер-лиге
Бывший тренер грозненского «Ахмата» Сергей Ташуев высказался о выступлении калининградской «Балтики» в текущем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, в «Балтике» есть хорошие исполнители, однако команда ещё не полностью адаптировалась к Премьер-лиге. По этой причине удары с близкого расстояния по воротам не всегда точны.
В пятом туре Российской Премьер-лиги «Балтика» принимала на своём поле московский «Локомотив», матч завершился вничью 1:1. После пяти сыгранных матчей команда под руководством Андрея Талалаева занимает пятое место в турнирной таблице с 9 очками.