Komlichenko: Rossiya terma jamoasini jiddiy o‘yinlar kutmoqda
Kelayotgan kuzda Rossiya milliy terma jamoasi olti do‘stona o‘yin o‘tkazishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva “Lokomotiv”ining hujumchisi Nikolay Komlichenko yaqinlashib kelayotgan raqiblar haqida fikr bildirdi. U so‘zlaricha, raqiblar juda kuchli va qiziqarli o‘yinlar kutmoqda.
Markaziy forvardning ta’kidlashicha, terma jamoani jiddiy bahslar kutmoqda. Kuzda Valeriy Karpinning jamoasi Iordaniya, Qatar, Eron, Boliviya, Peru va Chili milliy terma jamoalariga qarshi do‘stona o‘yinlar o‘tkazadi.
Shuni eslatib o‘tish lozimki, 2022 yil fevralidan boshlab FIFA va UEFAning qo‘shma qarori bilan Rossiya terma jamoalari va klublari xalqaro musobaqalardan chetlatilgan. Bu holat jamoaning xalqaro maydondagi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatmoqda.

Комличенко: Россию ждут серьёзные матчи
Предстоящей осенью сборная России планирует провести шесть товарищеских матчей. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Нападающий московского «Локомотива» Николай Комличенко высказался о приближающихся соперниках. По его словам, соперники очень сильные, и впереди ожидаются интересные игры.
Центральный форвард подчеркнул, что сборную ждут серьёзные встречи. Осенью команда Валерия Карпина проведёт товарищеские матчи против сборных Иордании, Катара, Ирана, Боливии, Перу и Чили.
Стоит напомнить, что с февраля 2022 года по совместному решению FIFA и UEFA сборные и клубы России отстранены от международных соревнований. Эта ситуация влияет на деятельность команды на международной арене.