Kirjakov: Dinamoga yangi o‘yin uslubi uchun vaqt kerak
Sobiq «Dinamo» futbolchisi Sergey Kirjakov Moskva jamoasining joriy mavsumdagi Premyer-ligadagi muvaffaqiyatsiz boshlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Valeriy Karpinning jamoani boshqarish jarayoni qiyin kechmoqda va hozircha sezilarli natijalar yo‘q. Karpin o‘z uslubini qat’iy tutmoqda va jamoaning uning talablariga mos o‘ynashini xohlamoqda, biroq yangi talablarni jamoa hali to‘liq qabul qila olmagan.
Bu jarayon uchun vaqt kerak, dedi Kirjakov Metaratings.ru saytiga bergan intervyusida. Mutaxassis fikricha, «oq-ko‘k» jamoa mavsumning qishki tanaffusigacha imkon qadar ko‘proq ochko to‘plashga harakat qilishi lozim.
Shundan so‘ng jamoa hujumkor o‘yinga o‘tishni rejalashtirmoqda. Hozirgi paytda «Dinamo» 5 ochko jamlagan va musobaqa jadvalida 12-o‘rinda bormoqda.
Jamoa uchun oldinda hali ko‘p ishlar bor va natijalarni yaxshilash uchun vaqt va sabr talab etiladi.

Киржаков: Динамо нужно время для нового стиля игры
Бывший футболист «Динамо» Сергей Кирьяков высказался о неудачном начале сезона московской команды в Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, процесс руководства командой Валерием Карпиным проходит сложно, и пока нет заметных результатов. Карпин строго придерживается своего стиля и хочет, чтобы команда играла в соответствии с его требованиями, однако коллектив пока не полностью принял новые требования.
Для этого процесса нужно время, сказал Кирьяков в интервью сайту Metaratings.ru. По мнению специалиста, команда «бело-голубых» должна постараться набрать как можно больше очков до зимней паузы сезона.
После этого команда планирует перейти к атакующей игре. В настоящее время «Динамо» набрало 5 очков и занимает 12-е место в турнирной таблице.