Chernov bilan Spartak shartnoma uzaytirmaydi, agent aytdi
Vladimir Kuzmichyov, "Krylya Sovetov" jamoasi himoyachisi Nikita Chernovning manfaatlarini himoya qiluvchi vakil, mijozining kelajagi haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kuzmichyovning aytishicha, hozirgi vaqtda "Spartak" klubi rahbariyati Chernov bilan mehnat shartnomasini uzaytirishga oid hech qanday rasmiy taklif bildirgan emas. Agentning ta’kidlashicha, hozirda futbolchi o‘z diqqatini asosan "Krylya Sovetov" jamoasidagi faoliyatiga qaratgan.
Kuzmichyovning so‘zlariga ko‘ra, qish mavsumiga yaqinroq vaqt ichida futbolchi bilan "Krylya Sovetov" yoki boshqa biror klub o‘rtasida yangi shartnoma imzolash imkoniyatlari muhokama qilinadi. Eslatib o‘tamiz, avgust boshida 29 yoshli Chernov "Spartak"dan ijara asosida "Krylya Sovetov"ga o‘tgan edi.
Uning amaldagi mehnat shartnomasi "qizil-oq" jamoasi bilan 2026 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Shunday qilib, futbolchining kelajagi hozircha aniq emas, biroq uning faoliyati davomida yangi variantlar ko‘rib chiqilishi kutilmoqda.

Чернов и Спартак не продлят контракт, сказал агент
Владимир Кузьмичёв, представитель защитника команды «Крылья Советов» Никиты Чернова, ответил на вопрос о будущем своего клиента. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Кузьмичёва, на данный момент руководство клуба «Спартак» не делало никаких официальных предложений по продлению трудового договора с Черновым. Агент отметил, что сейчас футболист сосредоточен в основном на своей деятельности в команде «Крылья Советов».
По словам Кузьмичёва, ближе к зимнему периоду будут обсуждаться возможности подписания нового контракта с «Крыльями Советов» или другим клубом. Напомним, что в начале августа 29-летний Чернов перешёл из «Спартака» в «Крылья Советов» на правах аренды.
Действующий трудовой договор футболиста рассчитан с командой «красно-белых» до середины 2026 года. Таким образом, будущее игрока пока не определено, однако в ходе его карьеры ожидается рассмотрение новых вариантов.