Nepomnyashchiy: Spartakdagi muammo psixologiyada yotadi
Sobiq murabbiy Valeriy Nepomnyashchiy Moskva "Spartak" jamoasining yomon boshlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikricha, "Spartak" o‘zining eng yaxshi holatiga yetish yo‘lida harakat qilmoqda. U jamoaning tarkibida muammo yo‘qligini, ammo psixologik qiyinchiliklar mavjudligini ta’kidladi.
Shuningdek, futbolchilarning muxlislar, matbuot va klub rahbariyatining bosimi ostida o‘zini tutishda qiynalayotgani aytildi. Bu holat emotsiyalar va psixologiya bilan bog‘liq muammo sifatida ko‘rsatildi.
Hozirda "Spartak" Rossiya Premer-ligasida beshta turdan so‘ng 13-o‘rinda turibdi va jamoa hisobida besh ochko mavjud. Mutaxassisning fikricha, jamoa o‘z holatini yaxshilash uchun psixologik jihatdan mustahkam bo‘lishi zarur.
Shuningdek, u murabbiylar va futbolchilar jamoaviy ruhni oshirishga e’tibor qaratishi lozimligini ta’kidladi. Umuman olganda, "Spartak"ning hozirgi holati vaqtinchalik qiyinchilik bo‘lib, jamoa o‘z kuchini to‘liq namoyon eta oladi.

Непомнящий: проблема в Спартаке кроется в психологии
Бывший тренер Валерий Непомнящий высказался о плохом начале московского "Спартака". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, "Спартак" движется к достижению своей лучшей формы. Он отметил, что в составе команды нет проблем, однако существуют психологические трудности.
Также было сказано, что футболисты испытывают сложности в поведении под давлением болельщиков, прессы и руководства клуба. Эта ситуация рассматривается как проблема, связанная с эмоциями и психологией.
В настоящее время "Спартак" занимает 13-е место в Российской Премьер-лиге после пяти туров и имеет в своем активе пять очков. По мнению специалиста, команде необходимо быть психологически устойчивой, чтобы улучшить свое положение.
Кроме того, он подчеркнул, что тренерам и футболистам следует уделять внимание укреплению командного духа. В целом, нынешнее состояние "Спартака" является временными трудностями, и команда сможет полностью проявить свои силы.