Jemaletdinov Turkiya klublari bilan muzokara olib bormoqda
Rossiyalik yarim himoyachi Rifat Jemaletdinov faoliyatini Turkiya chempionatida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbol agenti Vladimir Kuzmichyov ma’lum qildi. Hozirda turk klublari bilan muzokaralar olib borilmoqda.
Shu paytgacha faqat ushbu jamoalardan qiziqish bildirildi, deya xabar berdi futbolchining vakili Sport-Express nashriga. 2024/2025 yilgi mavsumda 28 yoshli futbolchi Moskva markaziy armiyachilar klubi CSKA safida o‘ynadi.
Jemaletdinov ushbu jamoa tarkibida 29 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki marta gol urdi va to‘rt golga uzatma berdi. Hozirda yarim himoyachi erkin agent sifatida faoliyat yuritmoqda.
Uning keyingi faoliyati haqida qaror qabul qilinmoqda va yangi jamoa bilan shartnoma imzolash imkoniyatlari ko‘rib chiqilmoqda.

Jemaletdinov ведет переговоры с турецкими клубами
Российский полузащитник Рифат Джемалетдинов может продолжить карьеру в чемпионате Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил футбольный агент Владимир Кузьмичёв. В настоящее время ведутся переговоры с турецкими клубами.
До сих пор интерес проявляли только эти команды, сообщил представитель футболиста изданию Sport-Express. В сезоне 2024/2025 28-летний футболист выступал за московский клуб ЦСКА.
Джемалетдинов в составе этой команды сыграл 29 матчей, забил два гола и отдал четыре голевые передачи. В настоящее время полузащитник является свободным агентом.
Принимается решение о его дальнейшей карьере, рассматриваются возможности подписания контракта с новым клубом.