Sennikov: Lokomotiv chempionlik uchun hali erta o‘ylash
Eks-lokomotiv futbolchisi Dmitriy Sennikov joriy Rossiya chempionatida «Lokomotiv» jamoasining oltin medallar uchun imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, hozirgi vaqtda «Lokomotiv» yaxshi o‘ynamoqda, ammo jamoa uzoq masofada o‘z o‘yinini barqaror namoyish eta oladimi, bu hali aniq emas. Sennikovning ta’kidlashicha, chempionlik uchun imkoniyatlarni hozircha baholash erta.
U uch-to‘rt tur o‘tgach, musobaqa jadvali biroz muvozanatga kelishini aytdi. Ekspert fikriga ko‘ra, yaqin kelajakda «Lokomotiv»ga «Spartak», «Zenit» va Moskva «Dinamo» jamoalari yaqinlashadi.
Bu jamoalar mavsumni unchalik yaxshi boshlamagan edi. Hozirda beshta turdan so‘ng, Mixail Galaktionov boshchiligidagi «Lokomotiv» yagona yetakchi bo‘lib, 13 ochko to‘plagan.
Shunday qilib, musobaqaning keyingi bosqichlarida jamoalar o‘rtasidagi kurash yanada qizg‘in bo‘lishi kutilmoqda.

Sennikov: Локомотиву еще рано думать о чемпионстве
Бывший игрок Локомотива Дмитрий Сенников оценил шансы команды «Локомотив» на золотые медали в текущем чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в настоящее время «Локомотив» играет хорошо, но сможет ли команда стабильно демонстрировать свою игру на длинной дистанции — пока не ясно. Сенников подчеркнул, что пока рано оценивать шансы на чемпионство.
Он отметил, что после трёх-четырёх туров турнирная таблица немного уравновесится. По мнению эксперта, в ближайшем будущем к «Локомотиву» приблизятся команды «Спартак», «Зенит» и московское «Динамо».
Эти команды начали сезон не слишком удачно. В настоящее время, после пяти туров, «Локомотив» под руководством Михаила Галактионова является единоличным лидером, набрав 13 очков.
Таким образом, в следующих этапах соревнования ожидается ещё более ожесточённая борьба между командами.