Lokomotiv jamoasining sobiq futbolchisi Yevgeniy Mileshkin himoyachi Ilya Samoshnikovning jamoadan ketishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ommaviy axborot vositalarining xabar berishicha, futbolchi Spartak klubi bilan shartnoma imzolashga yaqin turibdi. Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, Samoshnikovning ketishi Lokomotiv uchun katta muammo bo‘lmaydi, chunki jamoada uning o‘rnini to‘ldira oladigan malakali futbolchilar bor.
Mileshkinning ta’kidlashicha, bu transfer Lokomotiv uchun foydali bo‘ladi. Samoshnikov klubga bepul kelgan bo‘lsa, sotilganda jamoa uchun yaxshi daromad manbai bo‘ladi.
Hozirgi mavsumda 27 yoshli himoyachi faqat ikki o‘yinda maydonga tushgan va natijaviy harakatlari qayd etilmagan. Umuman olganda, jamoaning himoya chizig‘ida yetarlicha raqobat mavjudligi sababli Samoshnikovning ketishi jamoaning umumiy o‘yini va natijasiga katta ta’sir ko‘rsatmasligi aytilmoqda.

Милешкин: Уход Самошникова не проблема для Локомотива
Бывший футболист команды Локомотив Евгений Милешкин высказался о возможном уходе защитника Ильи Самошникова из команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным СМИ, футболист близок к подписанию контракта с клубом Спартак. По словам эксперта, уход Самошникова не станет большой проблемой для Локомотива, так как в команде есть квалифицированные игроки, которые могут занять его место.
Милешкин отметил, что этот трансфер будет выгоден для Локомотива. Если Самошников пришёл в клуб бесплатно, то при продаже он станет хорошим источником дохода для команды.
В текущем сезоне 27-летний защитник выходил на поле всего в двух матчах и не отметился результативными действиями. В целом, учитывая достаточную конкуренцию в линии защиты команды, уход Самошникова не окажет значительного влияния на общую игру и результаты команды.