Moyzes: CSKA RPLda yuqori o‘rinlarni egallaydi
Braziliyalik himoyachi Moyzes Rossiya Premer-ligasining joriy mavsumidagi CSKA jamoasining maqsadlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, jamoa mavsumoldi yig‘inida bosh murabbiy talab qilgan mashg‘ulotlarni maydonda amalda bajarishga harakat qilmoqda. Turnir jadvalidagi o‘rniga kelsak, CSKA eng yuqori o‘rinlar uchun kurashishi lozim.
Oldinda hali ko‘plab o‘yinlar bor, dedi Moyzes “Sport-Express” nashriga bergan intervyusida. Himoyachi yaqinda “Dinamo”ga qarshi 3:1 hisobidagi g‘alaba mashg‘ulotlarda olib borilgan mehnat natijasi ekanligini ta’kidladi.
Ushbu uch ochko jamoaga derbida muhim g‘alaba olib kelib, CSKAni turnir jadvalida uchinchi o‘ringa ko‘tarilishiga yordam berdi. Fabio Chelestini boshchiligidagi jamoaning hisobida hozirda 11 ochko mavjud.
Jamoa o‘z maqsadlariga erishish uchun har bir o‘yinda eng yaxshi natijani ko‘rsatishga intilmoqda. Mavsum davomida yanada kuchli o‘yinlar ko‘rsatib, yuqori pog‘onalarga chiqish niyatida ekanligi aniq.

Мойзес: ЦСКА займет высокие места в РПЛ
Бразильский защитник Мойзес высказался о целях команды ЦСКА в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда старается на поле выполнять тренировки, которые требовал главный тренер на предсезонном сборе. Что касается места в турнирной таблице, ЦСКА должен бороться за самые высокие позиции.
Впереди ещё много игр, — сказал Мойзес в интервью изданию «Спорт-Экспресс». Защитник подчеркнул, что недавняя победа над «Динамо» со счётом 3:1 является результатом проделанной работы на тренировках.
Эти три очка принесли команде важную победу в дерби и помогли ЦСКА подняться на третье место в турнирной таблице. Под руководством Фабио Челестини у команды сейчас 11 очков.
Команда стремится показывать лучший результат в каждой игре, чтобы достичь своих целей. Очевидно, что в течение сезона она намерена демонстрировать более сильную игру и подниматься на высокие позиции.