Kafanov: Maksimenko ishonchi o‘zgarmadi, holat ta’sir qilmagan
Vitaliy Kafanov, Rossiya terma jamoasi darvozabonlari murabbiyi, "Spartak" jamoasi darvozaboni Aleksandr Maksimenko hozirgi jismoniy holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 27 yoshda bo‘lib, yaqinda milliy terma jamoaning kengaytirilgan tarkibiga kiritilgan edi. Kafanovning so‘zlariga ko‘ra, u yaqinda "Spartak" jamoasining mashg‘ulotlarida bo‘lib, darvozabonlar murabbiylari va Aleksandr bilan suhbatlashgan.
Jamoaning hozirgi holati va turnir jadvalidagi o‘rni Maksimenko ruhiy holatiga va ishonchiga ta’sir qilmagan. Rossiya chempionatining joriy mavsumida Maksimenko beshta o‘yinda maydonga tushib, o‘nta gol o‘tkazib yuborgan, biroq bir marta o‘z darvozasini himoya qila olgan.
Milliy jamoa libosida esa u uchta o‘yinda maydonga tushib, hech qanday gol o‘tkazmagan. Bu ma’lumotlar Rossiya Futbol Ittifoqining rasmiy sayti tomonidan taqdim etilgan.

Кафанов: Доверие к Максименко не изменилось, состояние не повлияло
Виталий Кафанов, тренер вратарей сборной России, высказался о текущем физическом состоянии вратаря "Спартака" Александра Максименко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему 27 лет, и недавно он был включён в расширенный состав национальной сборной. По словам Кафанова, он недавно посетил тренировки "Спартака", где общался с тренерами вратарей и Александром.
Текущее состояние команды и её место в турнирной таблице не повлияли на психологическое состояние и уверенность Максименко. В текущем сезоне чемпионата России Максименко сыграл в пяти матчах, пропустил десять голов, но один раз сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности.
В составе национальной сборной он сыграл в трёх матчах и не пропустил ни одного гола. Эти данные предоставлены официальным сайтом Российского футбольного союза.