Kafanov: Agkatsev mavsumni yaxshi o‘tkazsin deyman
Rossiya terma jamoasi darvozabonlari murabbiyi Vitaliy Kafanov «Krasnodar» klubi darvozaboni Stanislav Agkatsevning hozirgi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Stas hozirgi vaqtda Rossiyada o‘ynayotgan barcha nomzodlar orasida terma jamoaga chaqirilishi shubhasiz bo‘lgan yagona futbolchidir. Kafanovning so‘zlariga ko‘ra, u ushbu mavsumni oldingisidan kam bo‘lmagan natijalar bilan o‘tkazishini istaydi.
Joriy mavsumda 23 yoshli Agkatsev barcha turnirlarda oltita o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol o‘tkazib yuborgan, uch marta esa darvozasini yopiq saqlagan. Rossiya terma jamoasi safida esa u ikki o‘yinda maydonga tushib, hech qanday gol o‘tkazib yubormagan.
Sentabr oyida Valeriy Karpin boshchiligidagi terma jamoa Iordaniya va Qatar bilan ikki do‘stlik uchrashuvini o‘tkazadi. Bu o‘yinlar jamoaning kelgusidagi tayyorgarligi uchun muhim hisoblanadi.

Кафанов: Желаю Агкатцеву хорошо провести сезон
Тренер вратарей сборной России Виталий Кафанов высказался о текущем состоянии вратаря клуба «Краснодар» Станислава Агкацева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Стас сейчас является единственным игроком среди всех кандидатов, играющих в России, чье вызов в сборную не вызывает сомнений. Кафанов отметил, что хочет, чтобы он провел этот сезон не хуже предыдущего.
В текущем сезоне 23-летний Агкацев сыграл в шести матчах во всех турнирах, пропустив четыре гола и трижды сохранив свои ворота в неприкосновенности. В составе сборной России он вышел на поле в двух матчах и не пропустил ни одного гола.
В сентябре сборная под руководством Валерия Карпина проведет два товарищеских матча с Иорданией и Катаром. Эти игры считаются важными для дальнейшей подготовки команды.