Sobiq futbolchi Aleksandr Kanishev Sankt-Peterburgning «Zenit» klubi futbolchilarining mavsum boshlanishidagi o‘yinini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, «Spartak»ga qarshi o‘yindan so‘ng «Zenit» jamoasi hozir yaxshi holatda emas. Kanishev aytishicha, Jerson hamda Luis Enrike o‘z darajasida o‘ynamayapti, ular maydonda sekin harakat qilmoqda.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, bu futbolchilar o‘z vazifalarini to‘liq bajarmayapti. Shuningdek, Kanishev Markus Vendelning o‘yinidan ham norozi.
Unga ko‘ra, braziliyalik futbolchi yomon o‘ynayapti, chunki u mavsum oldi tayyorgarlik mashg‘ulotlarida jamoa bilan qatnashmagan. Rossiya chempionatining besh turidan so‘ng «Zenit» olti ochko bilan to‘qqizinchi pog‘onada bormoqda.
Jamoaning hozirgi holati muxlislarni xavotirga solmoqda va murabbiylar jamoani yaxshilash ustida ishlashlari zarur. Mavsum davomida futbolchilarning o‘yinini yaxshilash va jamoani yuqori o‘rinlarga olib chiqish uchun ko‘proq mehnat qilish talab etiladi.

Канишев: Зенит сейчас не в хорошем состоянии
Бывший футболист Александр Канишев раскритиковал игру футболистов клуба «Зенит» из Санкт-Петербурга в начале сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, после матча против «Спартака» команда «Зенит» сейчас находится не в лучшем состоянии. Канишев отметил, что Жерсон и Луис Энрике играют ниже своего уровня, они медленно двигаются на поле.
По словам специалиста, эти футболисты не выполняют свои обязанности полностью. Также Канишев выразил недовольство игрой Маркуса Вендла.
По его мнению, бразильский футболист играет плохо, так как не участвовал в предсезонных тренировках с командой. После пяти туров чемпионата России «Зенит» с шестью очками занимает девятое место.
Текущее состояние команды вызывает беспокойство у болельщиков, и тренерам необходимо работать над улучшением состава. В течение сезона требуется больше усилий для улучшения игры футболистов и вывода команды в верхние строчки таблицы.