Lokomotiv Samoshnikov o‘rnini to‘ldirmaydi, transferlar davom etadi
Lokomotiv jamoasining qanot himoyachisi Ilya Samoshnikov yaqin kunlarda Spartak jamoasiga o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ichki manbalarga ko‘ra, Lokomotiv rahbariyati Samoshnikov o‘rnini to‘ldirishni rejalashtirmayapti, garchi ommaviy axborot vositalarida klubning Pari NN jamoasidan Maksim Shnaptsevga qiziqishi haqida xabarlar bo‘lsa ham. Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, transfer oynasi tugaguniga qadar Lokomotiv hujumchi yarim himoyachi pozitsiyasiga yana bir o‘yinchi sotib olishi mumkin.
Rossiya chempionatining dastlabki besh turidan so‘ng Lokomotiv 13 ochko bilan turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda. Keyingi turda Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida Rostov jamoasini qabul qiladi.
Jamoa hozirgi natijalaridan mamnun bo‘lib, keyingi o‘yinlarda ham yuqori natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Lokomotiv не заменит Самошникова, трансферы продолжаются
Крайний защитник команды Локомотив Илья Самошников в ближайшие дни перейдёт в команду Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По внутренним источникам, руководство Локомотива не планирует заменять Самошникова, несмотря на сообщения в СМИ о заинтересованности клуба в Максиме Шнапцеве из команды Пари НН. По информации источника, до закрытия трансферного окна Локомотив может приобрести ещё одного игрока на позицию атакующего полузащитника.
После первых пяти туров чемпионата России Локомотив с 13 очками занимает первое место в турнирной таблице. В следующем туре команда под руководством Михаила Галактионова примет у себя Ростов.
Команда довольна текущими результатами и ставит целью показывать высокие результаты и в следующих матчах.