Zenit jamoasining sobiq hujumchisi Aleksey Gasilin joriy mavsumdagi klubning o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoaning yetakchilari hozircha o‘z eng yaxshi holatida emas. Jumladan, Jerson, Vendel va Luis Enrike butun o‘yinni boshqarayotgan futbolchilar hisoblanadi.
Agar ular o‘z kuchiga qaytmasa, jamoadan yaxshi natija kutish qiyin bo‘ladi. Zenit aynan ushbu o‘yinchilarga juda bog‘liq va ular o‘z holatiga kelguncha jamoa uchun vaziyat murakkab bo‘lib qoladi, dedi Gasilin.
Mutaxassis shuningdek, kelgusi o‘yinlarda “ko‘k-oq-moviylar” uzoq g‘alabalar seriyasini ko‘rsatishiga umid bildirdi. Sergey Semak boshchiligidagi jamoa Rossiya Premyer Ligasi dastlabki besh turida olti ochko to‘pladi.
Hozirda Zenit musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi. Jamoa uchun mavsumning keyingi bosqichlari muhim ahamiyatga ega bo‘lib, o‘z o‘yinini yaxshilash va yuqori pog‘onalarga chiqish uchun imkoniyatlar mavjud.

Gasilin: Лидеры Зенита пока не готовы
Бывший нападающий команды Зенит Алексей Гасилин оценил игру клуба в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, лидеры команды пока не в своей лучшей форме. В частности, Жерсон, Вендель и Луис Энрике считаются футболистами, которые управляют всей игрой.
Если они не вернут свои силы, ожидать хороших результатов от команды будет сложно. Зенит очень зависит от этих игроков, и пока они не придут в форму, ситуация для команды останется сложной, — сказал Гасилин.
Специалист также выразил надежду, что в предстоящих матчах «сине-бело-голубые» покажут длинную серию побед. Команда под руководством Сергея Семака набрала шесть очков в первых пяти турах Российской Премьер-Лиги.
В настоящее время Зенит занимает девятое место в турнирной таблице. Для команды важны следующие этапы сезона, есть возможности улучшить игру и подняться на более высокие позиции.