Fransuz himoyachisi Banjamen Pavar, huquqlari Milanning «Inter» klubiga tegishli bo‘lgan futbolchi, faoliyatini boshqa yuqori darajadagi chempionatda davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Sport.es nashri xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, futbolchining agenti Pini Zahavi Kataloniyaning «Barselona» klubi vakillari bilan 29 yoshli himoyachining potentsial transferi bo‘yicha muzokaralar olib bordi.
Pavar transferining qiymati taxminan 25 million yevroga baholanmoqda. Uning Italiya klubidagi shartnomasi 2028 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi.
O‘tgan mavsumda Seriya A chempionatida Banjamen 23 ta o‘yinda maydonga tushdi. U bitta golga uzatma berdi va to‘rt marta sariq kartochka oldi.
Bu futbolchining yangi jamoasida faoliyatini davom ettirish imkoniyati mavjudligi haqida gapirilmoqda. Shuningdek, uning tajribasi va o‘yindagi samaradorligi yuqori baholanmoqda.

Барселона может купить защитника Интер
Французский защитник Бенжамен Павар, права на которого принадлежат миланскому клубу «Интер», может продолжить карьеру в другом чемпионате высокого уровня. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Sport.es. По информации источника, агент футболиста Пини Захави вел переговоры с представителями каталонского клуба «Барселона» о потенциальном трансфере 29-летнего защитника.
Стоимость трансфера Павара оценивается примерно в 25 миллионов евро. Его контракт с итальянским клубом действует до конца июня 2028 года.
В прошлом сезоне в чемпионате Серии А Бенжамен сыграл в 23 матчах. Он отдал одну голевую передачу и получил четыре желтые карточки.
Говорится о возможности продолжения карьеры футболиста в новой команде. Также высоко оцениваются его опыт и эффективность на поле.