Prezident Kristian Konstantin Rossiya terma jamoasining kengaytirilgan tarkibiga Anton Miranchukning kiritilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Anton Miranchukning sentyabr oyida terma jamoaga chaqirilishi bilan bog‘liq hech qanday muammo yuzaga kelmasligini ta’kidladi. Bu holat jamoa uchun faxrli voqea ekanini aytdi.
Hozirgi mavsumda 29 yoshli Miranchuk faqat bitta o‘yinda maydonga tushgan va unda samarali harakatlar qayd etilmagan. Shuningdek, rossiyalik futbolchi «Syon» jamoasining uchta o‘yinini o‘tkazib yuborgan, bu uning «Dinamo»ga ehtimoliy o‘tishi bilan bog‘liq.
Sentyabr oyida Rossiya terma jamoasi Iordaniya va Qatar jamoalariga qarshi do‘stona o‘yinlar o‘tkazadi. Bu musobaqalar Miranchuk uchun o‘zini ko‘rsatish imkoniyati bo‘ladi.

Команда Сён отреагировала на вызов Миранчука в сборную
Президент Кристиан Константин высказался о включении Антона Миранчука в расширенный состав сборной России. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что не возникнет никаких проблем с вызовом Антона Миранчука в сборную в сентябре. Это событие является гордостью для команды.
В текущем сезоне 29-летний Миранчук сыграл всего в одном матче и не проявил себя эффективно. Также российский футболист пропустил три игры команды «Сьон», что связано с его возможным переходом в «Динамо».
В сентябре сборная России проведет товарищеские матчи против команд Иордании и Катара. Эти игры станут для Миранчука возможностью проявить себя.