Pivovarov: Dinamo o‘yini haqida erta xulosa kerak emas
«Dinamo» jamoasi bosh direktori Pavel Pivovarov murabbiy Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa o‘yin sifati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Dinamo»da barcha o‘yinni yaxshilash va barqaror natijalarga erishish uchun vaqt zarurligini yaxshi tushunadi. Shu sababli hozircha uzoq muddatli xulosalar chiqarish kerak emas, dedi Pivovarov «RB Sport» portaliga bergan intervyusida.
Yangi mavsum boshlanishidan oldin «Dinamo» Valeriy Karpinni bosh murabbiy etib tayinlagan edi. Rossiya chempionatining besh turidan so‘ng, «oq-ko‘k» jamoa 12-o‘rinda turib, 5 ochko to‘plagan.
Keyingi turda «Dinamo» Rossiya Premyer Ligasi doirasida 23 avgust kuni «Pari NN» jamoasi bilan bahs olib boradi. Jamoa rahbariyatining fikricha, murabbiy boshchiligida o‘yinni rivojlantirish va muvaffaqiyatga erishish uchun sabr-toqat bilan ishlash zarur.
Hozirgi natijalar vaqtinchalik bo‘lib, kelajakda yanada yaxshi o‘yinlar ko‘rsatish rejalashtirilmoqda. Jamoa muxlislari ham o‘z qo‘llab-quvvatlashlarini davom ettirishlari muhim hisoblanadi.

Пивоваров: О игре Динамо рано делать выводы
Генеральный директор команды «Динамо» Павел Пивоваров высказался о качестве игры команды под руководством тренера Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в «Динамо» хорошо понимают, что для улучшения игры и достижения стабильных результатов требуется время. Поэтому пока не стоит делать долгосрочные выводы, — сказал Пивоваров в интервью порталу «RB Sport».
Перед началом нового сезона «Динамо» назначило Валерия Карпина главным тренером. После пяти туров чемпионата России команда «бело-голубых» занимает 12-е место, набрав 5 очков.
В следующем туре «Динамо» 23 августа в рамках Российской Премьер-Лиги сыграет с командой «Пари НН». По мнению руководства клуба, для развития игры и достижения успеха под руководством тренера необходимо работать с терпением.
Текущие результаты временные, в будущем планируется показывать более качественную игру. Также важно, чтобы болельщики продолжали поддерживать команду.