Sancho Roma taklifini rad etdi, muzokaralar to‘xtadi
Manchester United klubiga tegishli bo‘lgan qanot hujumchisi Jedon Sancho Rim shahridagi Roma klubiga o‘tmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ijtimoiy tarmoqlarda taniqli insayder Janluka di Marzio xabar berdi. Manbaga ko‘ra, yarim himoyachi Rim jamoasi rahbariyatining taklifini rad etdi.
Jedon Sancho taklif qilingan maosh miqdoridan norozi bo‘ldi. Shundan so‘ng, Roma klubi futbolchi bilan muzokaralarni to‘xtatdi.
25 yoshli futbolchi 2021 yil yozida Manchester United safiga qo‘shilgan edi. Uning klub bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi.
Jedon Sanchoning taxminiy transfer qiymati 28 million yevroni tashkil etadi. Bu holat futbolchining kelajagi va klublar o‘rtasidagi kelishuvlarga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Санчо отказался от предложения Ромы, переговоры остановились
Вингер Манчестер Юнайтед Джейдон Санчо не перейдет в клуб Рома из Рима. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом в социальных сетях сообщил известный инсайдер Джанлука ди Марцио. По его данным, полузащитник отклонил предложение руководства римского клуба.
Джейдон Санчо остался недоволен предложенной зарплатой. После этого клуб Рома прекратил переговоры с игроком.
25-летний футболист присоединился к Манчестер Юнайтед летом 2021 года. Его действующий контракт с клубом действует до конца июня 2026 года.
Примерная стоимость трансфера Джейдона Санчо составляет 28 миллионов евро. Эта ситуация может повлиять на будущее игрока и соглашения между клубами.