Vladimir Kuzmichyov, Rossiya yarim himoyachisi Anton Miranchukning manfaatlarini himoya qiluvchi agent, futbolchining klubni tark etishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, hozircha Miranchukning Shveytsariya klubi Syonni tark etishi haqida gapirish erta. Miranchuk hozirgi vaqtda kam o‘ynayotgani haqida savolga esa agent javob berishda, bu masala bo‘yicha murabbiylar shtabi va klub rahbariyatiga murojaat qilish kerakligini ta’kidladi.
Ularning qarorlari va harakatlari nimadan dalolat berishi haqida aniq ma’lumot yo‘q. Anton Miranchuk 2024 yildan buyon Syon jamoasida o‘ynab kelmoqda.
Joriy mavsumda u faqat bitta o‘yinda maydonga tushgan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, 29 yoshli futbolchining bozor qiymati 2,5 million yevroni tashkil etadi.
Shu bilan birga, uning kelajagi va klubdagi o‘rni hali aniq emas. Klub va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar qanday rivojlanishi vaqt o‘tishi bilan ko‘rinadi.

Антон Миранчук покидать Сьон пока рано
Владимир Кузьмичёв, агент, представляющий интересы полузащитника сборной России Антона Миранчука, высказался о возможном уходе футболиста из клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, пока рано говорить о том, что Миранчук покинет швейцарский клуб Сьон. На вопрос о том, что Миранчук сейчас мало играет, агент ответил, что по этому вопросу следует обращаться к тренерскому штабу и руководству клуба.
Нет точной информации о том, что могут означать их решения и действия. Антон Миранчук играет в команде Сьон с 2024 года.
В текущем сезоне он вышел на поле всего в одном матче. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость 29-летнего футболиста составляет 2,5 миллиона евро.
При этом его будущее и место в клубе пока не ясны. Как будут развиваться отношения между клубом и футболистом, покажет время.