Milan hujumchisi Angliyada o‘ynashi mumkin
Milan jamoasining hujumchisi Noa Okafor faoliyatini Angliyada davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi Leeds jamoasining qiziqish doirasiga tushdi. Bu haqda La Gazzetta dello Sport nashri xabar berdi.
Manbaga ko‘ra, Leeds jamoasi Okafor uchun Milanga 20 million yevro taklif qilgan. Angliya klubi shveytsariyalik futbolchi bilan shaxsiy shartnoma shartlari bo‘yicha kelishuvga erishgan.
Agar transfer amalga oshsa, futbolchi yangi jamoa bilan to‘rt yillik shartnoma imzolaydi. Okafor o‘tgan mavsumning ikkinchi qismini Napoli jamoasida ijarada o‘tkazgan.
Umuman olganda, u 21 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan va ikki golga uzatma bergan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, shveytsariya terma jamoasi futbolchisining bozor qiymati 13 million yevroni tashkil etadi.

Нападающий Милана может играть в Англии
Нападающий команды Милан Ноа Окафор может продолжить карьеру в Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист попал в сферу интересов команды Лидс. Об этом сообщает издание La Gazzetta dello Sport.
По информации источника, команда Лидс предложила за Окафора Милану 20 миллионов евро. Английский клуб достиг соглашения с швейцарским футболистом по условиям личного контракта.
Если трансфер состоится, футболист подпишет с новой командой контракт на четыре года. Окафор провел вторую половину прошлого сезона в аренде в команде Наполи.
В целом он сыграл в 21 матче, забил один гол и отдал две голевые передачи. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста сборной Швейцарии составляет 13 миллионов евро.