Krasnodar jamoasining yarim himoyachisi Nikita Krivtsov Rossiya chempionatining yangi mavsumidagi jamoa natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Krasnodar o‘z o‘yin uslubini allaqachon topgan. Mavsum boshidagi yomon natijalar jamoa uchun yangi holat emas, chunki har yili startda qiyinchiliklar bo‘ladi, ammo keyinchalik jamoa o‘z o‘yinini yaxshilab, natijalarni barqarorlashtira oladi.
Hozirgi kunda beshta o‘yindan so‘ng Krasnodar Rossiya Premer-ligasining turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda va 12 ochko to‘plagan. Ular yetakchidan faqat bitta ochko ortda qolgan.
24 avgust kuni Krasnodar murabbiyi Murad Musayev boshchiligidagi jamoa safarda Krylya Sovetov bilan o‘yin o‘tkazadi. Bu o‘yin jamoaning mavsumdagi keyingi muhim bahsi hisoblanadi.

Краснодар каждый год сталкивается с трудностями в начале сезона
Полузащитник команды Краснодар Никита Кривцов высказался о результатах команды в новом сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Краснодар уже нашёл свой стиль игры. Плохие результаты в начале сезона для команды не в новинку, так как каждый год в стартовый период возникают трудности, но затем команда улучшает свою игру и стабилизирует результаты.
На данный момент после пяти матчей Краснодар занимает второе место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги, набрав 12 очков. Они отстают от лидера всего на одно очко.
24 августа команда под руководством тренера Мурада Мусаева проведёт выездной матч с Крыльями Советов. Эта игра считается следующим важным матчем команды в сезоне.