Tashuev: Spertsiyan Yevropada o‘ynay oladi
Rossiyalik murabbiy Sergey Tashuev Eduard Spertsiyaning Yevropaga ko‘chib o‘tishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Krasnodar jamoasining yarim himoyachisi «Sautgempton» klubi tomonidan transfer maqsadida kuzatilmoqda. Shuningdek, «Portu» va «Lans» klublari ham unga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar bor.
Spertsiyan Armaniston terma jamoasida o‘ynaydi va jamoaning yetakchi futbolchilaridan biri hisoblanadi. Shuning uchun uning xalqaro tajribasi mavjud.
Murabbiyning fikricha, Eduard Yevropada o‘zini ko‘rsatishi mumkin, chunki u yuqori darajadagi futbol va o‘yin aqliga ega. Tashuevning aytishicha, Spertsiyan o‘zi ham Yevropa chempionatida o‘z imkoniyatlarini sinab ko‘rishni istaydi.
Joriy mavsumda Krasnodar sardori sakkizta o‘yinda to‘rtta gol urdi va to‘rtta golli uzatma berdi. Jamoa Rossiya Premyer Ligasi jadvalida 12 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda.

Ташуев: Сперциян может играть в Европе
Российский тренер Сергей Ташуев высказался о вероятности перехода Эдуарда Сперцияна в Европу. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Полузащитник команды «Краснодар» находится под наблюдением клуба «Саутгемптон» с целью трансфера. Также сообщается, что клубы «Порту» и «Ланс» проявляют к нему интерес.
Сперциян играет за сборную Армении и является одним из ведущих футболистов команды. Поэтому у него есть международный опыт.
По мнению тренера, Эдуард может проявить себя в Европе, так как обладает высоким уровнем футбола и игровым интеллектом. По словам Ташуева, Сперциян сам хочет попробовать свои силы в европейском чемпионате.
В текущем сезоне капитан «Краснодара» забил четыре гола и отдал четыре результативные передачи в восьми матчах. Команда занимает второе место в таблице Российской Премьер-Лиги с 12 очками.