Samoshnikov Spartak tibbiy ko‘rigidan muvaffaqiyatli o‘tdi
Lokomotiv jamoasining qanot himoyachisi Ilya Samoshnikov Spartak klubiga o‘tish uchun yakuniy tibbiy ko‘rikdan o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Maksim Nikitin o‘zining Telegram-kanalida xabar berdi. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, 27 yoshli futbolchi yaqinda qizil-oq jamoa bilan mehnat shartnomasini imzolaydi.
Oldinroq tomonlar o‘rtasida tuziladigan kelishuv uch yilga mo‘ljallanganligi va uni uzaytirish imkoniyati mavjudligi ma’lum qilingan edi. Kelishuv summasi 3,7 million yevro atrofida bo‘lib, unga bonuslar ham qo‘shiladi.
Spartak jamoasi navbatdagi o‘yinini 23 avgust kuni o‘tkazadi. Shu kuni Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa Kazan shahridagi Rubin klubiga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, jamoaning hujum va himoya chizig‘ini mustahkamlashga xizmat qiladi.

Самошников Спартак успешно прошёл медицинский осмотр
Фланговый защитник команды Локомотив Илья Самошников прошёл финальное медицинское обследование для перехода в клуб Спартак. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом журналист Максим Никитин сообщил на своём Telegram-канале. По данным источника, 27-летний футболист вскоре подпишет трудовой контракт с красно-белой командой.
Ранее сообщалось, что соглашение между сторонами рассчитано на три года с возможностью продления. Сумма сделки составляет около 3,7 миллиона евро, к которой добавляются бонусы.
Команда Спартак проведёт следующий матч 23 августа. В этот день команда под руководством Деяна Станковича выйдет на поле против клуба Рубин из Казани.
Этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста и послужит укреплению атакующей и оборонительной линий команды.