Kerjakov «Rostov» bosh murabbiyi bo‘lishi mumkin
«Rostov» jamoasi rahbariyati bosh murabbiy Jonathan Alba bilan shartnomani bekor qilish variantini ko‘rib chiqmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubda mavsum boshidan beri jamoaning natijalari qoniqarsiz deb hisoblanmoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, Don jamoasini sobiq «Zenit» va Rossiya terma jamoasi futbolchisi Aleksandr Kerjakov boshqarishi mumkin.
Avvalroq rossiyalik mutaxassis «Pari NN», Kiprning «Karmiotissa» jamoalari hamda Subotitsa shahrining «Spartak» klubida ishlagan. Kerjakovning so‘nggi ish joyi Qozog‘istonning «Qairat» klubi bo‘lgan.
Rossiya chempionatining boshlanishida «Rostov» faqat uch ochko to‘plab, turnir jadvalida 14-o‘rinda turibdi. Jamoa natijalarini yaxshilash uchun rahbariyat murabbiylik shtabini o‘zgartirish variantini jiddiy ko‘rib chiqmoqda.

Кержаков может стать главным тренером «Ростова»
Руководство команды «Ростов» рассматривает вариант расторжения контракта с главным тренером Джонатаном Альбой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В клубе с начала сезона считают результаты команды неудовлетворительными. По данным, командой с Дона может руководить бывший футболист «Зенита» и сборной России Александр Кержаков.
Ранее российский специалист работал в клубах «Пари НН», кипрской «Кармиотиссе» и «Спартаке» из города Суботица. Последним местом работы Кержакова был казахстанский клуб «Кайрат».
В начале чемпионата России «Ростов» набрал всего три очка и занимает 14-е место в турнирной таблице. Руководство всерьёз рассматривает вариант смены тренерского штаба для улучшения результатов команды.