«Rubin» jamoasi himoyachisi Aleksey Gritsayenko o‘z jamoasini Rossiya Premer-Ligasining eng kuchli oltitasiga kirishini ko‘rishni istashini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, har bir o‘yinchi bunday natijani xohlaydi, ammo hozircha bu haqida gapirish uchun erta. Oldinda hali 25 ta tur bor va vaziyat o‘zgarishi mumkin.
O‘tgan mavsumda «Rubin» Rossiya chempionatida yettinchi o‘rinni egallagan edi. Joriy mavsumning beshta turidan so‘ng, Kazan jamoasi 10 ochko bilan to‘rtinchi pog‘onada bormoqda.
23 avgust kuni «Rubin» o‘z maydonida Moskva «Spartak» jamoasini qabul qiladi. Jamoa bosh murabbiyi Rashid Rahimov o‘yinchilari ushbu uchrashuvga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Hozirgi paytda «Rubin» yaxshi natijalar ko‘rsatib, yuqori o‘rinlarga intilmoqda va muxlislar oldida o‘z kuchini namoyish etishni maqsad qilgan. Mavsum davomida jamoaning har bir o‘yini muhim ahamiyatga ega bo‘lib, g‘alabalar jamoaning mavqeyini yanada mustahkamlashga yordam beradi.

Команда Рубин стремится войти в шестерку лучших Премьер-Лиги
Защитник команды «Рубин» Алексей Грицайенко заявил, что хочет видеть свою команду в числе шести сильнейших клубов Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, каждый игрок желает такого результата, но пока рано говорить об этом. Впереди ещё 25 туров, и ситуация может измениться.
В прошлом сезоне «Рубин» занял седьмое место в чемпионате России. По итогам пяти туров текущего сезона казанская команда занимает четвёртое место с 10 очками.
23 августа «Рубин» примет на своём поле московский «Спартак». Главный тренер команды Рашид Рахимов сообщает, что игроки серьёзно готовятся к этой встрече.
В настоящее время «Рубин» показывает хорошие результаты, стремится к высоким позициям и ставит целью продемонстрировать свою силу перед болельщиками. Каждый матч команды в течение сезона имеет большое значение, а победы помогут укрепить позиции клуба.