Alonso muxlislarga va’dalar bermadi, amalda ish ko‘radi
Madridning "Real" futbol klubining bosh murabbiyi Xabi Alonso muxlislar oldida natija haqida va’dalar bermadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ko‘proq amalda ish ko‘rishni afzal ko‘radi, chunki so‘z bilan berilgan va’dalar futbol maydonida ko‘pincha natija bermaydi. Alonso jurnalistlarga bergan intervyusida, jamoa o‘z energiyasini maydonga olib chiqishga intilishini va bunga loyiq ekanligini ta’kidladi.
Shunchaki gapirish orqali hech narsa o‘zgarishini aytdi. Ispaniyalik mutaxassis joriy yozda "Real" bosh murabbiyi sifatida ish boshladi va bu lavozimda Karlo Anchelottini almashtirdi.
Yangi mavsumning birinchi turida "Real" o‘z maydonida "Osasuna" jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin 19 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoa muxlislari va futbol ishqibozlari ushbu uchrashuvni intizorlik bilan kutmoqda. Alonso va uning jamoasi yangi mavsumda muvaffaqiyatga erishish uchun bor kuchini sarflashga tayyor.

Алонсо не давал обещаний фанатам, он действует на деле
Главный тренер футбольного клуба «Реал» из Мадрида Хаби Алонсо не давал обещаний болельщикам относительно результата. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он предпочитает больше действовать на деле, так как обещания словами часто не приносят результата на футбольном поле. В интервью журналистам Алонсо подчеркнул, что команда стремится проявить свою энергию на поле и заслуживает этого.
Он сказал, что просто разговорами ничего не изменишь. Испанский специалист начал работу главным тренером «Реала» этим летом, сменив на этом посту Карло Анчелотти.
В первом туре нового сезона «Реал» примет на своём поле команду «Осасуна». Эта игра состоится 19 августа.
Болельщики и любители футбола с нетерпением ждут этой встречи. Алонсо и его команда готовы приложить все силы, чтобы добиться успеха в новом сезоне.