Dinamo o‘yini va natijalarida ijobiy o‘zgarishlar ko‘rinmoqda
Dinamo jamoasining sobiq futbolchisi Aleksandr Tochilin Moskva jamoasining Rossiya Premer Ligasi mavsumidagi natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa natijalari hozircha kutilgan darajada emas, biroq bu jarayon vaqt talab etadi. Tochilin fikricha, Dinamoda ijobiy o‘zgarishlar sezilmoqda.
So‘chi va CSKA bilan o‘yinlarda jamoa raqibdan ko‘proq zarba berdi, ko‘plab imkoniyatlar yaratdi va ko‘p individual kurashlarda g‘alaba qozondi. Ekspertning ta’kidlashicha, Dinamo rahbariyati bosh murabbiy Valeriy Karpinga jamoani qayta shakllantirish uchun kerakli vaqtni ajratadi.
Hozirgi vaqtda Rossiya chempionatining beshta turidan so‘ng, Dinamo jamoasi 5 ochko bilan turnir jadvalida o‘n ikkinchi o‘rinda bormoqda. Jamoaning kelajakdagi natijalari murabbiylik ishlarining samaradorligiga bog‘liq bo‘ladi va vaqt o‘tishi bilan yaxshilanishlar kuzatilishi kutilmoqda.
Shuningdek, jamoaning o‘yini va natijalari muxlislar va mutaxassislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

В игре и результатах Динамо наблюдаются положительные изменения
Бывший футболист команды Динамо Александр Точилин высказался о результатах московской команды в сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, результаты команды пока не соответствуют ожиданиям, однако этот процесс требует времени. По мнению Точилина, в Динамо наблюдаются положительные изменения.
В матчах с Сочи и ЦСКА команда нанесла больше ударов по воротам соперника, создала множество возможностей и выиграла много индивидуальных единоборств. Эксперт отмечает, что руководство Динамо предоставит главному тренеру Валерию Карпину необходимое время для перестройки команды.
В настоящее время, после пяти туров чемпионата России, команда Динамо с 5 очками занимает двенадцатое место в турнирной таблице. Будущие результаты команды будут зависеть от эффективности тренерской работы, и с течением времени ожидается улучшение.