Bidjiev: Raqib o‘yini va kubok hisobga olindi
«Dinamo» Makhachkala bosh murabbiyi Xasanbi Bidjiev «Match TV»ga «Pari NN» jamoasi bilan o‘yin oldidan intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa o‘yinga tayyorgarlik jarayonida raqibning oldingi o‘yini va kubokdagi to‘qnashuvini diqqat bilan tahlil qilgan. Murabbiy barcha jihatlarni hisobga olishga harakat qilganini ta’kidladi.
Darvozabon tanlovi haqida gapirarkan, jamoaning birinchi raqamli darvozaboni Timur Magomedov joriy chempionatning barcha o‘yinlarida maydonga tushayotganini aytdi. Magomedovga «Spartak»ga qarshi o‘yinda dam berilgan, bu esa zaxiradagi darvozabon Volka o‘yinda amaliyot qilish imkonini yaratgan.
Yangi transfer Hazem Masturi haqida ham so‘z yuritildi. Uning dastlabki mashg‘ulotlarda yaxshi taassurot qoldirgani, tajribali va yaxshi hujumchi ekanligi ta’kidlandi.
Murabbiy bu futbolchining jamoaga kuchli qo‘shimcha bo‘lishiga ishonch bildirdi. O‘yinning o‘ziga xosligi haqida esa har bir o‘yin yangi voqea ekanligi, maydon natijani ko‘rsatishini aytdi va hozircha boshqa fikr bildirmadi.
Umuman olganda, «Dinamo» jamoasi o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va har jihatdan raqibga tayyor ekanligini namoyish etmoqda.

Биджиев: учёт был принят в игре соперника и кубке
Главный тренер «Динамо» Махачкала Хасанби Биджиев дал интервью «Матч ТВ» перед игрой с командой «Пари НН». Об этом сообщил Euro-football.ru.
По его словам, команда внимательно проанализировала предыдущие игры соперника и его выступления в кубке в процессе подготовки к матчу. Тренер подчеркнул, что старался учесть все аспекты.
Говоря о выборе вратаря, он отметил, что основной вратарь команды Тимур Магомедов выходит на поле во всех матчах текущего чемпионата. Магомедову дали отдохнуть в игре против «Спартака», что позволило резервному вратарю Волке получить игровую практику.
Также был затронут вопрос о новом трансфере Хаземе Мастури. Отмечалось, что он произвёл хорошее впечатление на первых тренировках, является опытным и хорошим нападающим.
Тренер выразил уверенность, что этот футболист станет сильным дополнением для команды. Что касается особенностей игры, он сказал, что каждый матч — это новое событие, и результат покажет поле, пока не стал высказывать других мнений.
В целом, команда «Динамо» серьёзно готовится к игре и демонстрирует готовность к сопернику во всех отношениях.