Burlak: Samarqand jamoasi o‘yini yaxshi rivojlanmoqda
Sobiq «Kryl’ya Sovetov» futbolchisi Taras Burlak joriy mavsumda Samarqand jamoasining o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Magomed Adiyev boshchiligidagi jamoa Rossiya Premer-ligasining besh turida sakkiz ochko to‘plab, musobaqa jadvalida oltinchi o‘rinni egallab turibdi. Burlakning so‘zlariga ko‘ra, Adiyev qisqa muddat ichida butunlay yangi, boshqacha uslubdagi jamoani shakllantirishga muvaffaq bo‘lgan.
«Kryl’ya Sovetov» o‘yini mavjud va eng muhimi, futbolchilar maydonda jonbozlik ko‘rsatmoqda, bu esa alohida e’tirofga loyiq. Hozirgi Samarqand jamoasi o‘rta darajadagi kuchli jamoa hisoblanadi.
Mutaxassis shuningdek, yangi futbolchilar Nikita Chernov va Ilzat Akhmetov jamoaga tezda moslashib, foyda keltira olishiga ishonch bildirgan. So‘nggi o‘yinda «Kryl’ya Sovetov» jamoasi «Akhmat»ga 1:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Umuman olganda, jamoaning o‘yini sezilarli darajada yaxshilangan va kelajakda yanada muvaffaqiyatlarga erishish imkoniyati mavjudligi ta’kidlandi.

Бурлак: Игра команды Самарканда хорошо развивается
Бывший футболист «Крылья Советов» Тарас Бурлак оценил игру команды Самарканда в текущем сезоне. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Команда под руководством Магомеда Адиева набрала восемь очков в пяти турах Российской Премьер-лиги и занимает шестое место в турнирной таблице. По словам Бурлака, Адиев за короткое время сумел сформировать совершенно новую команду с другим стилем игры.
Игра «Крылья Советов» существует, и самое главное, что футболисты проявляют самоотдачу на поле, что заслуживает особого признания. Современная команда Самарканда считается командой среднего уровня.
Специалист также выразил уверенность, что новые футболисты Никита Чернов и Илзат Ахметов быстро адаптируются в команде и смогут приносить пользу. В последнем матче команда «Крылья Советов» проиграла «Ахмату» со счётом 1:3.
В целом было отмечено значительное улучшение игры команды и наличие возможностей для достижения ещё больших успехов в будущем.